Фото ілюстративне зі соцмереж

Німеччина вводить нові правила для українських біженців з авто: вони працюватимуть із жовтня

З вівторка, 1 жовтня, змінюються правила реєстрації автомобілів для біженців з України, які мешкають у Німеччині понад рік. Зміни покликані покращити контроль за дорожньою ситуацією, проте викликають питання щодо їх реалізації. Тепер необхідно пройти реєстрацію транспортних засобів, отримати німецькі номери та сплатити мита.

Про це повідомило видання Aussiedlerbote. Журналісти зазначили, що 30 вересня — останній день, коли автомобілі без німецьких номерів можуть їздити дорогами Німеччини.

З 1 жовтня набувають чинності нові правила реєстрації автотранспортних засобів. Насамперед нові правила торкнуться біженців з України, які перебралися до Німеччини після початку війни та проживають на території країни понад рік.

Німецька влада акцентувала, що можливість громадянам України експлуатувати свої автомобілі без німецької реєстрації була тимчасовим винятковим заходом. Зараз же, якщо біженці збираються й надалі користуватися своїми автомобілями на території Німеччини, вони мають пройти процедуру реєстрації своїх автотранспортних засобів, отримати німецькі номерні знаки та сплатити мита.

Для зручності власників авто міністерство транспорту разом із земельною владою розробило спеціальну анкету, де все докладно викладено. Аби придбати німецькі номери та стати повноправними учасниками руху власники повинні надати до відповідних органів посвідчення особи з прізвищем, написаним латинськими літерами, українські документи на автомобіль, а також страховий поліс. При цьому всі документи мають бути у паперовому вигляді — жодні електронні версії не розглядатимуться.

Крім того, автомобілі варто поставити на облік у митних органах. Однак для тих, хто обрав Євросоюз як постійне місце проживання, Міністерство транспорту Німеччини передбачило пільгу: якщо транспортний засіб визнають «майном переселенця», мита за нього можна не платити.

До вступу нових правил власники автомобілів з українськими номерами могли не реєструвати свої транспортні засоби в установленому порядку, якщо вони мали чинне страхування, а також якщо їхні автомобілі не загрожували безпеці.

Німецькі журналісти зауважили: скільки автомобілів з українськими номерами їздить тепер дорогами Німеччини, точно не можуть сказати навіть у німецькому уряді. Адже автомобілі, які не мають німецьких реєстраційних знаків, практично не піддаються повноцінному контролю, що, своєю чергою, не сприятливим чином відбивається на дорожній ситуації в країні.

Нагадаємо, що в червні очільник баварської опозиційної партії Християнсько-соціального союзу в Бундестазі Александер Добріндт закликав висилати безробітних українських біженців із Німеччини.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 30.09.2024 13:40