Фото: MdB Sören Pellmann\X

Німецького депутата, який виступав проти допомоги Києву, розвернули на в'їзді в Україну: той розлючений

Голову фракції лівих у німецькому Бундестазі Серена Пеллмана, який виступав проти підтримки України, затримали на українському кордоні під час спроби в'їзду у країну. Політика депортували по Польщі.

У своєму дописі у соцмережі X Пеллман розповів, що його візит до України нібито підтримало німецьке посольство та Міністерство закордонних справ. Проте українська сторона відмовила йому у в'їзді. Німецький політик наголосив, що "шокований і розлючений" цим фактом.

Водночас голова фракції лівих у німецькому Бундестазі припустив, що Україна відмовила йому у в'їзді "через прихильність до негайного припинення вогню, мирного врегулювання і заборони експорту зброї".

"Це зображає жахливу картину фундаментальних прав, таких як свобода вираження поглядів, коли країна-кандидат на вступ до ЄС відмовляє у в’їзді представникам країн ЄС і підживлює мої сумніви. Я хотів отримати власне уявлення про ситуацію в країні", — зазначив Пеллман.

Німецьке видання Spiegel із посиланням на коментар фракції лівих для агентства dpa зауважило, що інцидент трапився 9 липня. Зокрема, Серена Пеллмана та двох його співробітників затримали на вокзалі у Львові на понад дві години "без пояснення причин", а тоді депортували до Польщі.

Натомість, за даними Tagesspiege , МЗС Німеччини відомо про цей інцидент й запевнили, що перебувають у контакті з депутатом й українською владою.

Нагадаємо, 8 липня Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги. Туди увійшов третій зенітний ракетний комплекс Patriot, про який раніше заявляла німецька влада.

 Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 10.07.2024 15:50