Норвегія відправляє до Польщі свої винищувачі F-35. Головна мета — посилити оборону східного флангу Північноатлантичного альянсу.
Про це повідомляє Polskie Radio24. За даними журналістів, норвезькі винищувачі будуть готові збивати російські дрони та літаки у разі порушення кордону. База норвезьких пілотів буде розташована поблизу Познані.
"Наша місія в Польщі полягає передусім у захисті території НАТО від повітряних загроз. Ми будемо готові перехоплювати об’єкти, що порушують польський повітряний простір", — заявив заступник міністра оборони Норвегії Андреас Флаам.
Водночас остаточне рішення про застосування зброї ухвалюватиме НАТО. Норвезький посадовець додав, що військова присутність союзників у країнах-сусідах Росії значно зросла.
"Ми посилили спостереження та стримування на східному фланзі (Альянсу, — ред.). Військова присутність союзників у країнах, що межують з росією, значно зросла", — зазначив заступник міністра.
Нагадаємо, раніше українські військові знешкодили декілька дронів у повітряному просторі Данії. Це відбулося під час обміну бойовим досвідом у межах візиту української делегації.
Додамо, з 1 жовтня 2025 року розпочалися навчання пілотів дронів-перехоплювачів в "Академії Генерала Черешні". Це практична програма навчання й оперативної підтримки підрозділів, які протидіють безпілотникам ворога.