Відтепер під час подання заяви на компенсацію за програмою "єВідновлення" можна обрати, хто звертається: законний представник чи представник за довіреністю. Таким чином розширили можливості для законних представників неповнолітніх дітей і недієздатних осіб.
Про це заявила голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк у коментарі "РБК-Україна".
Вона пояснила, що від того, хто саме подається на компенсацію — законний представник чи представник за довіреністю, залежатиме й те, хто за фактом отримає гроші. Якщо подаватиметься законний представник, то кошти відправлять на його картку "єВідновлення", якщо за довіреністю — на картку заявника, а не представника.
Шуляк зазначила, що тепер громадяни, які не можуть подати заяву самостійно, можуть це зробити не тільки за участі особи, на яку оформили довіреність, але й за участі своїх законних представників. Це актуально у випадках, коли власники пошкодженого або зруйнованого житла — діти, яким не виповнилося 18 років, або недієздатні особи.
Раніше в таких випадках виходом з ситуації ставало оформлення довіреності, але тепер, якщо йдеться про законних представників — батьків, близьких родичів, за довіреністю можна не звертатися.
"По-перше, оформлення довіреності — платна послуга. По-друге, довіритель, тобто той, хто надає право діяти від його імені, мусить звернутися для оформлення довіреності до нотаріуса, або в ЦНАП. Але дитина може банально перебувати за кордоном, або людина є недієздатною, якщо йдеться про дорослого. Тоді оформлення довіреності неможливе", — зауважила Шуляк.
Вона додала, що такі випадки зовсім непоодинокі, тобто йшлося далеко не про декількох осіб. Відповідно, ініціатори програми зрозуміли, що на таке розширення в українців високий запит. Шуляк пояснила, що технічна можливість полягає в доопрацюванні функціоналу подання заяв від представників заявника через працівників ЦНАП або нотаріусів, а саме:
Шуляк наголосила на ще одному оновленні функціоналу — відтепер одночасно з поданням заяви на "єВідновлення" у "Дії" можна замовити довідку про несудимість, без якої виплата неможлива.
"Це інструмент блокування доступу до "єВідновлення" тих, хто вчинив злочини проти національної безпеки — колаборантів і зрадників. Погодьтеся, допомагати таким особам у ремонті житла було би дивно. Раніше отримання такої довідки було тривалим процесом, але завдяки цифровізації цей етап значно прискорюється. На практиці це означає, що громадяни проходитимуть процес подання й опрацювання заявки значно швидше", — уточнила Шуляк.
Як відомо, українці, чиє житло розташоване на тимчасово окупованих територіях, очікують від уряду постанови, яка нарешті надасть їм можливість подаватися на "єВідновлення". В липні можливість подаватися на компенсацію за цією програмою отримали громадяни, чиє житло розташоване в зоні активних бойових дій.
Нагадаємо, що 21 травня Кабінет міністрів виділив з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії чималі кошти на продовження реалізації програми "єВідновлення". Тоді йшлося про майже 500 мільйонів гривень.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими