Російська вугільна промисловість переживає глибоку кризу. Вона значно посилилася після втрати європейського ринку та падіння світових цін.
Про це повідомили на сайті Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ).
"Під загрозою закриття опинилося вже понад півсотні вугільних підприємств", — визначили українські розвідники.
У СЗРУ додали, що загалом у Росії станом на початок 2024 року, працювали 179 вугледобувних підприємств (52 шахти та 127 розрізів). Сукупні збитки галузі за січень-травень уже сягнули 1,44 мільярда доларів, а до кінця року прогнозуються на рівні приблизно чотирьох мільярдів доларів.
"Основні причини кризи — європейське ембарго, введене в серпні 2022 року, що змусило Росію шукати нові ринки для майже чверті свого експорту, та різке падіння цін на вугілля після пікових значень 2022 року", — пояснили експерти.
Вони уточнили, що, попри внутрішні проблеми — зношеність інфраструктури та логістичні обмеження — саме втрата ключового ринку стала каталізатором поточної ситуації.
До того ж обмежена пропускна здатність російської залізниці на східному напрямку, куди тепер спрямовані основні потоки вугілля, також посилює проблеми.
"Закриття шахт матиме значні соціально-економічні наслідки, особливо для мономіст і вугільних регіонів, таких, як Кемеровська область", — зауважили в Службі зовнішньої розвідки України.
Там підсумували, що урядові заходи підтримки, включаючи відстрочки податків, страхових внесків, а також реструктуризацію боргів, ситуацію не врятують.
Нагадаємо, що декілька днів тому українська розвідка спрогнозувала повний колапс у сфері пасажирських авіаперевезень в Росії. Це може статися до 2027 року.