Фото: росЗМІ

Окупанти укомплектовують багаторівневу оборону на лівобережжі Херсонщини: аналіз ISW

Російська армія, схоже, застосовує уроки, зроблені зі спроб укомплектувати багаторівневу російську оборону на заході Запорізької області під час українського контрнаступу до поточних російських оборонних операцій на Херсонщині. У Генштабі України визнали, що російські сили мають "досить серйозну" лінію укріплень у цьому регіоні.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Український солдат, який діяв на лівому (східному) березі Херсонської області, схарактеризував російські оборонні позиції як "складні бліндажі, які [російські війська] будували протягом кількох місяців". Російські війська сильно замінували територію навколо Кринок (30 кілометрів на північний схід від Херсона і два кілометри від річки Дніпро), де нині займають позиції українські сили. Водночас російські війська не розміщують свої сили "стовповим строєм" на безпосередній лінії фронту на східному березі, ймовірно, у спробі захистити скупчення російських сил від українського артилерійського вогню та ударів безпілотників.

Російське командування на Херсонському напрямку відмовилося ввести додаткові сили 70-ї мотострілецької дивізії (новоформованої 18-ї загальновійськової армії) та Сьомої десантно-штурмової дивізії (ВДВ), крім елементів окремих полків і батальйонів на лінію фронту, воліючи натомість зберігати залишки цих формувань у ближніх тилових районах і другорядних ешелонах оборони.

Мапа ISW

Таке тактичне розгортання сил у Херсоні нагадує зміни, які російські війська внесли до російських тактичних оборонних розгортань на заході Запорізької області. ISW спостерігала, як російські війська концентрують особовий склад уздовж оборонного рубежу, найближчого до українських наступальних операцій, на початку українського контрнаступу на заході Запорізької області. Російські війська не побудували великих видимих оборонних укріплень, подібних до тих, які російські війська встановили на заході Запорізької області до початку українського контрнаступу, і, схоже, віддали перевагу більш окремим укріпленням, розташованим далі від лінії фронту. Однак окремі укріплення, розташовані далеко від лінії фронту в Херсонській області, ймовірно, будуть повністю ефективними лише в тому випадку, якщо вони залишаться прихованими. Осінні та зимові погодні умови можуть виявити деякі приховані позиції, оскільки листя та природний ґрунтовий покрив відмирають.

Нагадаємо, за даними Генштабу, Сили оборони України провели серію успішних операцій на лівобережжі Херсонщини. Вони закріпилися на декількох плацдармах та продовжують утримувати займані рубежі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 18.11.2023 06:07