Загалом Україна замовила у Німеччини 18 систем протиповітряної оборони IRIS-T SLM. Сім установок з них уже отримала, а ще 11 повинні надійти згодом.
Таку заяву зробив посол України в Німеччині Олексій Макеєв, пише "Європейська правда".
"Всього замовили 18 систем IRIS-T SLM — було замовлення 12, плюс чотири, плюс дві. Наразі ми отримали сім з них", — зазначив Макєєв.
За словами посла, до кожної системи, яку зараз виробляють у Німеччині для України, входять три пускові установки SLM середньої дальності та дві пускові SLS — короткої дальності.
"Це — єдиний комплекс", — зауважив Макеєв.
На питання, скільки Київ розраховує отримати систем ППО Patriot від Німеччини, то посол наголосив, що цифри зараз змінюються.
"Ми спершу звернулися до німців з проханням купити для нас в Сполучених Штатах дві системи. Після зустрічі в Рамштайні публічно прозвучало, що партнери намагаються знайти п'ять систем. Втім, насправді нам потрібно 10 і більше", — заявив посол.
Макеєв уточнив, що п'ять чи 10 систем — це про загальний пул країн Європи, які прагнуть допомогти Україні.
"Думаю, стане відомо, хто скільки профінансував. І передусім йдеться про замовлення, тобто виробництво. Утім, можливо хтось погодиться віддати наявну систему раніше, щоби потім отримати з виробництва нову", — резюмував посол.
Нагадаємо, за даними The Washington Post, Німеччина вже передала Україні три нові зенітно-ракетні комплекси Patriot. Озброєння надано в рамках нової програми Сполучених Штатів та НАТО, спрямованої на посилення української протиповітряної оборони. Наразі тривають перемовини щодо надання Києву четвертої системи, а загалом Берлін готовий передати Україні п'ять таких систем.