1 126 день війни
Особовий склад
905 940
Танки
10 425
Артилерія
25 190
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 117
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
30 759
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Оцифровано документи Софійського собору та національного заповідника Софія Київська
Фото ілюстративне. Джерело: КМДА

Оцифровано документи Софійського собору та національного заповідника "Софія Київська"

У Києві завершили оцифрування документів Софійського собору та всього національного заповідника "Софія Київська". Цей проект покликаний зберегти унікальні архіви минулого століття для науки та подальшої реставрації.

Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації з посиланням на директора Департаменту комунальної власності Києва Андрія Гудзя.

"Ми оцифрували тисячі сторінок цінних документів, креслень та історичних записів, забезпечивши їх збереження для майбутніх поколінь. Завдяки професіоналізму архівістів, IT-експертів і реставраторів створили детальний і надійний цифровий архів, який тепер стане основою для будь-яких дослідницьких і відновлювальних робіт", — зазначив він.

За його словами, в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну кожна історична будівля, кожна пам’ятка архітектури перебувають під загрозою руйнування.

"Софійський собор, що є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, разом з іншими спорудами заповідника представляє не лише національну, а й світову цінність. Втрата таких об’єктів або їх пошкодження може призвести до непоправних збитків для культурної спадщини людства", — додав Гудзь.

Оцифрування архівних документів дозволяє зберегти в цифровому форматі найважливіші дані про стан пам’ятників, їх архітектурні особливості, схеми реставрації й інші характеристики.

У разі пошкодження споруд ці матеріали стануть основою для їх відновлення, забезпечуючи точність відтворення первісного вигляду історичних будівель.

"Окрім того, цифрові архіви надають дослідникам, реставраторам і фахівцям у галузі охорони культурної спадщини зручний доступ до необхідної інформації, мінімізуючи ризик втрати документів через фізичне зношування або можливі катастрофи", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в січні стало відомо, що всупереч прямій законодавчій забороні земельна ділянка Національного ботанічного саду на вулиці Садово-Ботанічній у Києві стала предметом інвестиційної угоди. За нею передбачено зведення житлових і нежитлових будівель, частку в яких мав отримати й сам ботанічний сад.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама