1 228 день війни
Особовий склад
1 025 260
Танки
10 990
Артилерія
29 921
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 439
Гелікоптери
340
БпЛА
43 609
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У Києві землю ботанічного саду передали під житлову забудову: у КМВА різко відреагували
Національний ботанічний сад. Фото ілюстративне. Джерело: "Вікіпедія"

У Києві землю ботанічного саду передали під житлову забудову: у КМВА різко відреагували

Усупереч прямій законодавчій забороні земельна ділянка Національного ботанічного саду на вулиці Садово-Ботанічній у Києві стала предметом інвестиційної угоди. За нею передбачено зведення житлових і нежитлових будівель, частку в яких мав отримати й сам ботанічний сад.

Про це повідомила Державна аудиторська служба за підсумками перевірки бюджетних програм Національної академії наук України та її установ.

"Під час аудиту виконання бюджетних програм Національною академією наук України та її установами Держаудитслужба знайшла порушення у фінансовій діяльності Національного ботанічного саду імені Гришка", — йдеться в повідомленні.

Там також зазначили, що забудовник не міг реалізувати угоду шість років через особливий режим охорони території Національного ботанічного саду. Але за цей час установа отримала від інвестора готівку, послуги й інші товари (зокрема, цибулини тюльпанів і ґрунт) на 2,6 мільйона гривень.

Ботанічний сад імені Гришка входить до природно-заповідного фонду, є об'єктом комплексної охорони й належить до земель природного й історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави.

У Державній аудиторській службі наголосили: будь-яка діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника, заборонена. Наприклад, будівництво споруд, які не пов'язані з його функціонуванням.

Як відомо, в листопаді Національна академія наук України передала приватним забудовникам у Києві 116 гектарів державної землі.

Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко звернуся до керівництва ботанічного саду та Національної академії наук із рекомендацією про негайне розірвання цього інвестиційного договору.

"Кияни мають підстави для занепокоєння, адже сад є частиною природно-заповідного фонду України відповідно до Закону "Про природно-заповідний фонд України" та має об’єкти національного значення. Вони перебувають під особливим режимом охорони, відтворення та використання. Національний ботанічний сад — це надбання, яке має залишитися у спадок для майбутніх поколінь", — наголосив він.

Нагадаємо, в липні цього року стало відомо, що Департамент культурної спадщини Київської міської державної адміністрації, представники громади та власник незаконно знесеної Садиби Зеленських ініціювали підписання меморандуму. Згідно з документом, він відновить будівлю періоду ХІХ століття за власний кошт.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама