Падіння долара було короткочасним, а саме один день. Національний банк України знову підняв офіційний курс.
Про це свідчать оновлені дані на сайті регулятора.
Так, на четвер, 14 серпня, Нацбанк встановив офіційний курс на рівні 41,51 гривні за один долар. Офіційний курс у середу становив 41,42 гривні за один долар. На готівковому ринку курс зріс на п'ять копійок — 41,70 гривні.
У четвер офіційний курс гривні до євро становитиме 48,64. У середу, 13 серпня, офіційний курс гривні до євро був 48,07.
У державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривень. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами.
Варто зауважити, що за словами голови Національного банку Андрія Пишного, Україна починає розглядати можливість відмови від долара США та можливої більш тісної прив'язки своєї валюти до євро на тлі роздробленості світової торгівлі та зміцнення зв'язків із Європою.
Нагадаємо, в Україні у липні річна інфляція сповільнилася до 14,1%. Така статистика призвела до того, що ціни на продукти, одяг, алкоголь та низку послуг знизилися. Проте вартість деяких товарів стрімко зросла. Наприклад, курячі яйця за рік здорожчали на 82,4%.