Фото: Telegram-канал Олександра Сирського

Перша заява Сирського в ролі головнокомандувача: які завдання окреслив генерал

Генерал-полковник Олександр Сирський, якого 8 лютого призначили головнокомандувачем Збройних сил України зробив першу заяву після призначення. Він, зокрема, окреслив головні завдання, які стоять перед українською армією.

Заяву Сирського опубліковано на сторінці Генерального штабу у Facebook.

Своє звернення Сирський розпочав з подяки воїнам Сухопутних військ, якими він командував, та захисникам, що дають бій загарбникам у зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця".

Олександр Сирський наголосив, що головною цінністю були й залишаються життя та здоров'я українських воїнів.

"Дякую вам за кожен день ратної роботи, проведеної разом на найтяжчих ділянках фронту нашої визвольної війни! Ваша звитяга, професійність, відданість справі захисту Батьківщини та наполегливість у виконанні бойових завдань є фундаментом стійкості нашої оборони та не дозволяє ворогові реалізувати загарбницькі наміри. Від щирого серця дякую кожному солдату, сержанту, офіцеру та генералу за спільну реалізацію оперативних планів, що дало змогу зберегти життя тисячам мирних громадян та врятувати від окупації територію України!" — сказав генерал.

Новоспечений головнокомандувач ЗСУ окреслив ключові завдання, які стоять на цю мить стоять перед українською армією і його командуванням.

"Насамперед це чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об’єднань, з’єднань і частин з урахуванням потреб фронту у новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів. Найшвидший і раціональний розподіл та доставлення усього необхідного для бойових частин була і залишається основним завданням військової логістики", — підкреслив Сирський.

Головком поставив перед штабами усіх рівнів завдання "знати всі без винятку потреби фронту і володіти ситуацією на кожній його ділянці".

"Саме кваліфікація особового складу органів військового управління є вирішальною для розробки й успішної реалізації задумів та планів", — заявив генерал.

Збереження життя та здоров'я військовослужбовців завжди було ключовою цінністю української армії, зауважив Сирський. Він також повідомив, як вона буде реалізовуватися під час його командування Силами оборони.

"Дотримання балансу між виконанням бойових завдань та відновленням частин і підрозділів з інтенсифікацією навчання та підготовки особового складу залишається як ніколи актуальним. Запровадження нових технічних рішень і масштабування успішного досвіду як, приміром, застосування безпілотних систем, сучасних засобів радіоелектронної боротьби є одним з майбутніх векторів побудови перемоги у нашій визвольній війні. Лише зміни та постійне удосконалення засобів і методів ведення бойових дій дасть змогу досягти успіху на цьому шляху", — заявив Сирський.

Також, на думку генерала, дуже важливим у війні з Росією для досягнення перемоги у війні, є надійний тил.

"Дякую колишнім керівникам Збройних Сил України, та ветеранам, які за 10 років російсько-української війни доклали всіх можливих зусиль задля відновлення і набуття спроможностей Української армії — справжнього, міцного фундаменту нашої державності!" — додав новопризначений Головнокомандувач.

Нагадаємо, міністр оборони Рустем Умєров анонсував, що 8 лютого було ухвалено рішення про необхідність зміни керівництва Збройних сил України. Очільник Міноборони подякував головнокомандувачу Валерію Залужному та наголосив, що йому випало "одне з найскладніших завдань — керувати Збройними силами України під час великої війни з Росією".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 09.02.2024 12:41