Підтримати проект
Фото: Fortem Technologies
Перші у світі: в Україні почали формувати ударні роти БпЛА
27 СІЧНЯ 2023 19:21
Кирило Іванішин
Редактор стрічки новин

В Україні стартувало формування перших у світі ударних безпілотників. Вони діятимуть у складі Збройних сил України.

Про це повідомила прес-служба Міноборони.

Рішення про створення нових підрозділів затвердив Головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний. Вже було створено координаційний штаб — він займатиметься реалізацією необхідних для цього реформ, а також масштабуванням виробництва безпілотників для потреб оборони.

"Вже відібрано найпрофесійніших військовослужбовців, які очолять ударні роти. Кожна з них отримає дрони та боєприпаси, Starlink та інше необхідне обладнання, щоб долати ворога у гарячих точках", — йдеться в повідомленні.

Відомо, що 27 січня Україна отримала шість унікальних систем Fortem DroneHunter F700 для протидії іранським дронам, якими Росія регулярно обстрілює українські території. Зокрема, ці системи захищатиму енергетичні об'єкти від атак ворога.

У росіян серйозні проблеми на фронті

За даними Головного управління розвідки Міноборони України, Росія має серйозні проблеми з командирами на рівні взводу чи роти. Наразі в окупантів не вистачає приблизно 40 відсотків молодших командирів.

Дефіцит молодших командирів спостерігається на головних ділянках фронту, де йдуть запеклі бої, — в Донецькій та Луганській областях. До того ж, за даними розвідників, російські окупанти не хочуть воювати проти України й спеціально травмуються аби не йти у бій.

Також, за інформацією ISW, армія РФ має все менше іранських безпілотників. Країна-агресорка намагається розширити військове співробітництво з Іраном. 

Нагадаємо, російські окупанти, ймовірно, готуються до наступу у Луганській області. Про це свідчить розташування сил на лінії фронту та проведення окупантами руйнівними атаками на інших ділянках фронту для того, аби відвернути увагу ЗСУ від Луганщини. 

До того ж за даними розвідки, доля війни в Україні визначиться вже за декілька місяців. Вирішальним періодом в українсько-російському протистоянні буде весна та початок літа поточного року. 

Читайте нас у Facebook й Telegram

Війна, 27.01.2023 19:21