На фото: Мар'яна Безугла. Джерело: Facebook-сторінка

Плата за бронь від мобілізації: Безугла вигадала нове опитування й розлютила мережу

У народної депутатки від "Слуги народу" та заступниці голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яни Безуглої з'явилась нова ідея щодо мобілізації в Україні. Вона пропонує на розгляд суспільства ідею, щоб бронь від мобілізації можна було купити.

Відповідне опитування Безугла опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

Народна обраниця запропонувала українцям пройти опитування. Безугла просуває ідею, щоб військовозобов’язаний сплачував певну суму "за того, хто воює", і не переймається за власну мобілізацію.

"Наприклад, 200 тисяч гривень на місяць. Це може стосуватися також приватного бізнесу, компаній щодо своїх співробітників тощо", — уточнила Безугла.

Скріншот зі сторінки Facebook Безуглої

Варто відзначити, що у коментарях не підтримали пропозицію нардепки. Підписники Безуглої переконані, що цей законопроект був би націлений на "розбрат між середнім класом та бідним прошарком суспільства". Саму ж ідею коментатори назвали "індульгенцією для мажорів". Також громадяни переконані, що такий закон призведе до мітингів.

Скріншот зі сторінки Facebook Безуглої

Цікаво, що результати опитування також показують, що більшість українців — проти ідеї Безуглої. Її пропозицію підтримали лише 25% респондентів.

Раніше уряд вніс до парламенту законопроекти №10378 та № 10379, спрямовані не лише на вдосконалення процедур мобілізації, військового обліку та військової служби, соціального захисту військовослужбовців, а також на посилення відповідальності за відповідні правопорушення. Зазначені проекти законів вже викликали занепокоєння громадян та бурхливу дискусію.

За словами Давида Арахамії, 4 січня на комітеті розпочали розгляд нового закону про мобілізацію. Обговорення разом з командуванням ЗСУ та представниками Міністерства оборони буде тривати декілька днів.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час нещодавньої прес-конференції розповів, що Генштаб звернувся із запитом щодо мобілізації додаткових 450-500 тисяч українців. Про те, що військове керівництво вже внесло запит про мобілізацію 500 тисяч військових, повідомив 25 грудня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 04.01.2024 15:11