Україна розв’язуватиме питання полонених військових із Північної Кореї відповідно до міжнародного права та гуманітарних принципів. При цьому Київ не бачить це предметом для переговорів чи обміну.
Про це заявив посол України в Сеулі Дмитро Пономаренко в інтерв'ю виданню Yonhap. Його запитали про попередні результати обговорень між Києвом і Сеулом щодо солдатів КНДР, захоплених українськими військовими на початку цього року.
"Будь-яке рішення щодо майбутнього цих солдатів ухвалюватиметься відповідно до міжнародного права, прав людини та в межах діалогу між зацікавленими сторонами", — зазначив посол.
Відповідаючи на запитання Yonhap про хід переговорів зі Сеулом, Пономаренко заявив, що наразі "передчасно говорити про якісь конкретні терміни ухвалення рішення".
"Ми відповідально ставимося до всіх офіційних звернень і сигналів від південнокорейської сторони щодо долі захоплених північнокорейських військовослужбовців і враховуємо занепокоєння уряду Південної Кореї", — додав Пономаренко.
Також посол України в Сеулі наголосив, що в обмін на свою "послугу" в наданні військової допомоги росіянам Північна Корея, ймовірно, отримала від Москви те, що їй потрібно. Зокрема, це могли бути передові військові технології чи інша стратегічна підтримка.
Він акцентував, що Південна Корея повинна усвідомлювати довгострокові наслідки участі КНДР у війні в Україні. За словами Пономаренка, Пхеньян використовує українську територію як випробувальний полігон для своєї зброї, яку потім можуть застосувати на Корейському півострові.
"У цьому контексті я вважаю, що Республіка Корея не має причин зволікати з розвитком повномасштабної військово-технічної співпраці з Україною. Це питання спільного інтересу як для Києва, так і для Сеула", — резюмував Пономаренко.
Варто зазначити, що Південна Корея з початку війни надавала Україні лише нелетальну та гуманітарну допомогу.
Нагадаємо, в лютому керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявляв, що участь Північної Кореї у війні проти України допомагає Пхеньяну набути бойового досвіду та модернізувати свої військові технології. Водночас це створює серйозну загрозу для системи безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.