Питання врегулювання війни в Україні буде обговорюватись на майбутньому саміті БРІКС, який пройде 6-7 липня в Ріо-де-Жанейро.
Таку заяву зробив президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, пишуть росЗМІ. За словами політика, саміт БРІКС стане важливим етапом у пошуку мирного розв'язання "української кризи".
"Ми не можемо ігнорувати страждання людей, і БРІКС як об'єднання країн Глобального Півдня готове зробити свій внесок у врегулювання в Україні. Це питання буде в центрі уваги нашого саміту в Ріо-де-Жанейро", — запевнив Лула да Сілва.
Бразильський лідер також наголосив, що блок, який об'єднує 10 країн, пропонуватиме альтернативний погляд на "конфлікт", відмінний від підходу держав Заходу.
Раніше французький лідер Еммануель Макрон назвав три головні послання після прибуття до української столиці у складі "Коаліції рішучих". Усі вони стосуються війни.
Нагадаємо, напередодні президент Сполучених Штатів Дональд Трамп після переговорів із Володимиром Зеленським закликав Росію та Україну запровадити режим припинення вогню на 30 днів. Американський лідер зауважив, що перемир'я між Києвом і Москвою "має зрештою будуватися у напрямку мирної угоди".
Нещодавно президент Володимир Зеленський провів телефонні перемовини із Федеральним канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом. Очільник держави наголосив, що Україна розраховує на те, що Німеччина продовжить відігравати одну з ключових ролей у підтримці Києва, "для захисту наших людей зараз і для відновлення країни після закінчення війни".
Зазначимо, 7 травня президент Володимир Зеленський заявив, що пропозиція України щодо 30 денного перемир’я з Росією залишається в силі. Проте після численних ракетних та дронових атак абсолютно справедливо, що у цей день російське небо також весь день неспокійне.
Своєю чергою, керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів серію важливих онлайн-зустрічей із нашими партнерами зі США, Європейського Союзу, країн Північної Європи та Балтії. Головна тема — імплементація ініціативи про безумовне 30-денне припинення вогню, підтриманої Україною ще під час березневої зустрічі в Джидді за пропозицією США.
Також 8 травня лідер Франції Еммануель Макрон провів кілька розмов із президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом. Політики очікують від Росії підтримки заклику про безумовне припинення вогню.
Варто нагадати, що президент Франції Еммануель Макрон 10 травня запевнив, що його держава готова допомогти ініціювати прямі перемовини між Російською Федерацією та Україною. Проте це можливо лише після того, як буде досягнуто 30-денного перемир'я.