Продавала бронювання у соцмережах: у Києві затримали шахрайку, яка ошукала чоловіків
Фото: Національна поліція України

Продавала "бронювання" у соцмережах: у Києві затримали шахрайку, яка ошукала чоловіків

У столиці правоохоронці повідомили про підозру 27-річній жінці, яка налагодила схему виманювання грошей у військовозобов'язаних під виглядом допомоги з мобілізаційними питаннями. Зловмисниця обіцяла "клієнтам" фіктивне працевлаштування та волонтерські посвідчення, проте після отримання авансу в криптовалюті просто зникала.

Про це повідомляє поліція Києва.

Схеми "порятунку" від мобілізації

За даними слідства, киянка підшукувала потенційних жертв через соціальні мережі. Одному з чоловіків фігурантка пообіцяла оформити посвідчення волонтера для безперешкодного перетину державного кордону, оцінивши свої "послуги" у 5 000 доларів США. Іншому потерпілому вона гарантувала працевлаштування на підприємстві критичної інфраструктури за 4 200 доларів, що нібито давало підстави для отримання законного "бронювання".

Фінал шахрайської операції

Обидва чоловіки повірили обіцянкам та перерахували жінці частину суми як аванс. Гроші надходили на криптогаманець зловмисниці — загалом вона встигла отримати 90 000 гривень. Щойно кошти були зараховані, фігурантка припинила виходити на зв'язок.

Наразі жінці загрожує суворе покарання. Згідно з чинним законодавством, за скоєне вона може провести за ґратами до восьми років.

Нагадаємо, столичні правоохоронці затримали організатора злочинної схеми, який за винагороду допомагав військовозобов’язаним та чинним військовослужбовцям незаконно перетинати державний кордон. Свої послуги зловмисник оцінив у майже 9 000 доларів, обіцяючи клієнтам безпечний транзит через лісову місцевість.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама