
У вівторок, 23 червня, суттєвих магнітних бур на Землі не прогнозується — геомагнітне поле, за очікуваннями, залишатиметься переважно спокійним.
Як пише "Метеопрог", за останню добу Сонце проявляло підвищену активність: зафіксовано один спалах класу B, два спалахи класу C, а також потужніший спалах класу M6,8. Такі M-спалахи належать до середніх за силою серед значних сонячних викидів і можуть спричиняти незначні радіоперешкоди на денному боці Землі. Також не виключається можливість слабкого сонячного радіаційного шторму.
Попри це, у вівторок очікується стабільний стан магнітного поля:
Фахівці зазначають, що сонячна активність залишається помірною, з періодичними сплесками, однак без ознак значного впливу на геомагнітну обстановку найближчої доби.
Прогнози магнітних бур можуть змінюватися, адже дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години. Вимірюється геомагнітна активність за шкалою від нуля до дев'яти. Для позначення використовується планетарний К-індекс: якщо показник п'ять і вище, то це вважається потужною магнітною бурею.
Під час геомагнітних збурень деякі люди можуть скаржитися на:
Найбільш чутливими до магнітних бур вважаються люди із серцево-судинними захворюваннями, літні люди та метеозалежні особи.
У дні підвищеної сонячної активності фахівці рекомендують:
Дотримання цих простих рекомендацій допоможе легше перенести період геомагнітних коливань і зберегти гарне самопочуття.
Нагадаємо, астероїд 99942 Апофіс, який раніше вважали одним із потенційно небезпечних для Землі, у квітні 2029 року пройде на рекордно близькій, але безпечній відстані від нашої планети.