1 146 день війни
Особовий склад
933 980
Танки
10 622
Артилерія
26 222
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 130
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 544
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Пропозиція Келлога розлютила Росію: аналітики пояснили, з чим пов’язана негативна реакція Кремля
Кіт Келлог. Фото: Getty Images / Global Images Ukraine

Пропозиція Келлога розлютила Росію: аналітики пояснили, з чим пов’язана негативна реакція Кремля

Негативну реакцію Кремля викликав план Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні. Йдеться про миротворчі контингенти після закінчення війни.

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

"Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Росії Родіон Мірошнік відреагував на заяви Келлога 12 квітня та повторив заперечення Кремля щодо присутності будь-якого миротворчого контингенту в Україні", — йдеться у звіті.

Аналітики уточнили, що йдеться про період після можливого майбутнього припинення вогню або мирної угоди.

На думку російського чиновника, миротворча діяльність таких сил збереже "рівень токсичності", який нібито спонукав Росію розпочати повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року".

У Кремлі неодноразово відкидали ідею можливого майбутнього миротворчого контингенту в Україні чи будь-яку участь Європи в післявоєнній Україні.

Експерти додали, що звинувачення Мірошника в "токсичності" в Україні є непрямим посиланням на постійні вимоги Кремля, щоби будь-яке завершення війни в Україні було спрямоване на вирішення так званих "головних причин" війни в редакції Росії.

"Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров визначив передбачувані Росією "першопричини" війни як нібито порушення НАТО зобов’язань не розширюватися на схід і нібито дискримінацію українським урядом етнічних росіян і російської мови, медіа та культури в Україні. Російські офіційні особи часто прямо посилаються на ці "першопричини", щоби виправдати військові зусилля Росії та передвоєнні вимоги, що дорівнюють повній капітуляції України", — наголосили аналітики ISW.

Раніше видання The Times повідомляло, що спецпредставник президента США Кіт Келлог припустив можливість розміщення британських і французьких військ на заході України в межах так званих сил заспокоєння після припинення вогню. Келлог зазначив, що їхня присутність не стане провокацією для Москви.

Нагадаємо, що все більше членів Республіканської партії США вимагають відставки спецпредставника президента Дональда Трампа Стівена Віткоффа. Його позиція стосовно "українського питання" викликає багато запитань.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама