Фото: Мінфін

Reuters: В ООН прогнозують новий потік біженців після поновлення атак РФ на українську енергетику

Будь-які нові атаки Росії на енергетичну систему України можуть спровокувати нову хвилю масових переміщень з наближенням зими. Україна в цей час в основному покладається на електроенергію, яку виробляють її атомні електростанції.

Про це заявив 15 листопада високопоставлений представник ООН, пише Reuters.

За словами координатора ООН з гуманітарних питань в Україні Маттіаса Шмале, у той час, як війна наближається до третьої зими, мирне населення стає вразливішим, ніж будь-якої іншої зими під час конфлікту, через російські удари по енергетичній системі та втому донорів.

"Реальна проблема полягає в тому, що якщо вони знову націляться на енергетичний сектор, це може стати переломним моментом для подальших масових переміщень як усередині країни, так і за її межами", — заявив він журналістам у Женеві.

Будь-яке подальше переміщення збільшить кількість людей, які наразі переміщені всередині України, та понад шість мільйонів людей, які бігли через її кордони, рятуючись від конфлікту, який розпочався після вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року.

За словами Шмале, наразі близько 65% власного виробництва енергії в Україні відключено через російські удари, що більше, ніж у той же період 2022 чи 2023 року. Україна в цей час в основному покладається на електроенергію, яку виробляють її атомні електростанції, а її мережевий оператор цього тижня ввів обмеження на електроенергію для підприємств, що стало першим подібним кроком із серпня після масованої атаки російських ракет і безпілотників.

Організація Об'єднаних Націй та її партнери реалізують план гуманітарного реагування на зиму, спрямований на задоволення надзвичайних потреб шляхом доставлення палива та інших предметів, які допомагають людям зігрітися.

За його словами, також було створено притулки, відомі як "пункти незламності", де жителі населених пунктів можуть зігрітися та попити чай. Шмале висловив особливе занепокоєння становищем людей, які опинилися у висотних будинках, а також інвалідів та літніх людей, які проживають поблизу лінії фронту у Харкові та Херсоні. Наразі гуманітарним працівникам вдалося надати допомогу приблизно половині з 1,7 мільйона осіб, проте брак фінансування стримує зусилля.

Як зазначає Шмале, цього року на гуманітарну допомогу ООН було виділено 1,8 мільярда доларів із запитаних 3,1 мільярда, що менше, ніж у 2022 та 2023 роках.

"Тенденція явно низхідна, але ми все одно отримуємо багато грошей порівняно з іншими кризовими ситуаціями, і ми закликаємо зберегти це, тому що війна ще не закінчена", — додав Шмале.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики Герман Галущенко повідомляв, що наступна зима в Україні буде складною, а можливо, навіть найскладнішою від початку великої війни. На це вказують звіти міжнародних енергетичних організацій.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 15.11.2024 22:13