Фото: Офіс президента

Рішення саміту НАТО щодо України досі не реалізовані, — Зеленський

У середу, 27 листопада, президент Володимир Зеленський провів розмову з генсеком НАТО Марком Рютте. За словами українського лідера, рішення саміту Альянсу у Вашингтоні для фронту досі не реалізовані повністю.

Про це глава держави розповів під час свого вечірнього відеозвернення.

Зеленський зазначив, що у вівторок відбулась зустріч Ради Україна — НАТО через застосування Росією нової балістичної ракети, а вже сьогодні з Марком Рютте обговорили наявні можливості реагування, а саме необхідного посилення ППО України. 

"Я назвав конкретні системи ППО, які нам потрібні, які можуть спрацювати. Ці системи ППО є в партнерів. І дуже важливо: рішення саміту НАТО у Вашингтоні щодо ППО й щодо іншого постачання для фронту досі не реалізовані повністю, ми дуже очікуємо цього, і це значно впливає на мотивацію, на моральний стан наших людей", — сказав Зеленський.

Президент України наголосив, що нещодавній дозвіл щодо далекобійних ударів по військових об’єктах у Росії допоміг, але тиск на РФ треба підтримувати та збільшувати на різних рівнях — "щоб Росія відчувала, що таке війна". 

"Обговорили контакти з нашими партнерами — з Америкою та іншими, нашу скоординовану роботу з ними заради виконання того, про що ми вже домовлялись, і заради потрібного додаткового посилення — і військового, і політичного. Зокрема, заради запрошення України в НАТО — це стратегічний політичний крок — запрошення, на яке наші люди точно заслуговують і яке справді може допомогти. Дякую Марку за допомогу та брифінг щодо його комунікації, щодо його перемовин із партнерами", — додав Володимир Зеленський.

Раніше за підсумками саміту у резиденції шведського прем’єра Харпсунд, сім очільників урядів європейських країн ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями. Йдеться про Данію, Естонію, Фінляндію, Латвію, Норвегію, Польщу та Швецію.

Нагадаємо, напередодні норвезька телерадіокомпанія NRK повідомляла, що після консультацій з опозицією норвезький уряд виніс пропозицію збільшити допомогу Україні 2025 року до 30 мільярдів норвезьких крон (приблизно 2,7 мільярда євро) Зараз вона складає 27 мільярдів крон цього року.

Також 27 листопада Україна отримала від Світового банку 4,8 мільярда доларів фінансової допомоги. Ці кошти спрямують на підтримку реалізації реформ, а також на відновлення країни.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими 

Війна, 27.11.2024 21:08