Палац миру в Гаазі. Джерело: cenzor

Росія брехнею виправдала повномасштабне вторгнення: заява України в Міжнародному Суді в Гаазі

Російська Федерація виправдала ведення війни проти України, посилаючись на жахливу брехню про те, що вторгнення Москви було нібито спрямоване на припинення можливого геноциду.

Відповідну заяву 19 вересня Україна зробила в Міжнародному Суді ООН, пише Reuters.

"Міжнародна спільнота прийняла Конвенцію про геноцид, щоб захистити. Росія посилається на Конвенцію про геноцид, щоб знищити", — заявив суддям представник України Антон Кориневич.

Він закликав Міжнародний суд ООН винести рішення про те, що Росія повинна виплатити репарації за вторгнення під брехливим приводом.

"Чи може держава використовувати неправдиві звинувачення в геноциді як привід для руйнування міст, бомбардувань цивільного населення і депортації дітей з їхніх будинків? Коли Конвенція про геноцид так цинічно зневажається, чи безсилий цей суд? Відповідь на ці питання має бути "ні", — додав Кориневич.

Кориневич уже після слухань у суді заявив журналістам, що відшкодування збитку є ключовим питанням для України у цій справі. Проте будь-які дискусії з приводу суми та реалізації "ми будемо розглядати далі", сказав він.

Справа про геноцид в Україні: що відомо

У понеділок, 18 вересня, в Палаці миру в Гаазі розпочали слухання у справі проти Росії за звинуваченнями про порушення нею Конвенції про заборону геноциду. Росія, яка на попередніх слуханнях ігнорувала процес, цього разу вирішила надіслати делегацію юристів до Гааги, щоби захищатися від звинувачень.

Інтереси РФ представляють фахівці російського Міністерства закордонних справ, найняті ними юристи з компанії "Монастирський, Зюба і Степанов" (скорочена назва також звучить як МЗС), а також "міжнародні юристи".

Інтереси РФ погодилися представляти юристи-науковці з Ірану, Китаю, Перу та юрист із французькою ліцензією Жан-Шарль Чікая, який не є науковцем, а натомість відомий тим, що представляє інтереси найодіозніших африканських диктаторів.

Україну, крім фахівців Міністерства закордонних справ, представлятимуть юристи авторитетної міжнародної компанії Covington & Burling, а також команда науковців-міжнародників, яка вже тривалий час відстоює інтереси України у Гаазі, на чолі з професором Єльської школи права Гарольдом Коу та професором Університету Париж-Нантер Жан-Марком Тувененом.

До позову України проти Російської Федерації на теперішній момент доєдналися ще 32 держави світу.

Нагадаємо, що в Україні 14 вересня запрацював польовий Офіс Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Наразі це його найбільше представництво МКС за межами Гааги. За словами генпрокурора України Андрія Костіна, це підвищить ефективність і оперативність реагування на злочини, які Росія продовжує щодня вчиняти проти України та українців. Керуватиме філією Міжнародного кримінального суду Бренда Голліс.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 19.09.2023 22:38