Під час перемовин зі Сполученими Штатами Америки Росія просить дозволити їй купувати літаки компанії Boeing за гроші з мільярдів доларів заморожених державних активів. Йдеться про період після припинення вогню в Україні.
Таку інформацію оприлюднили журналісти Bloomberg, які послалися на джерела в Москві, знайомі з цим питанням.
Співрозмовники медівників розповіли, що хоча ця вимога не є умовою згоди Москви на перемир'я, Росія розуміє, що заморожені кошти не можна використати для купівлі літаків без припинення вогню.
Журналісти уточнили, що угода, яка дозволить придбати літаки, може стати частиною послаблення санкцій у разі припинення бойових дій.
"США не обговорюватимуть жодних економічних зобов'язань, поки не досягнуть припинення вогню", — заявив речник Ради національної безпеки Брайан Г'юз у відповідь на прохання прокоментувати, чи прагне Росія купити літаки Boeing.
Державний департамент США, як і Boeing, відмовився від коментарів. Речник Кремля не відповів на прохання журналістів про коментар.
До речі, акції Boeing впали після того, як агентство Bloomberg News повідомило про російський запит.
Раніше Росія публічно звернулася до США з проханням зняти санкції з її флагманської авіакомпанії "Аерофлот" і дозволити відновити пряме авіасполучення між двома країнами. США публічно не відреагували на цю пропозицію.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року компанія Boeing припинила свою діяльність в Росії, включаючи великий інжиніринговий центр. Перспектива потенційного відновлення продажів літаків Boeing до Росії підіймається у той час, як американський авіабудівник зазнає витіснення на інших ринках через глобальну тарифну війну Дональда Трампа.
При цьому США вважають потенційну розбудову економічного партнерства з Росією можливим стимулом завершити розв'язану нею війну в Україні.
Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що американський президент Дональд Трамп продовжив заборону на приймання російських суден в американських портах. Вона діятиме ще щонайменше рік. Йдеться також і про кораблі, які тим чи іншим чином пов'язані з Росією.