У суботу, 9 серпня, російські окупанти атакували маршрутний автобус у передмісті Херсона безпілотником. Унаслідок удару — двоє загиблих і близько 10 поранених. Розпочато кримінальне провадження.
Про це повідомили в Херсонській обласній прокуратурі. Там розпочали досудове розслідування за фактом вчинення воєнного злочину, що призвів до загибелі людей.
"Близько 08:30 військовослужбовці збройних сил Росії здійснили удар безпілотним літальним апаратом по маршрутному автобусу, який рухався в передмісті Херсона", — констатували прокурори.
Вони додали, що внаслідок атаки загинули двоє цивільних осіб.
"Також відомо, що шестеро людей отримали поранення різного ступеня тяжкості. Інформація уточнюється", — зазначили правоохоронці.
Слідчі встановили, що всі постраждалі під час обстрілу перебували всередині транспортного засобу.
"Прокурори спільно зі слідчими поліції продовжують фіксувати та документувати воєнні злочини, вчинені збройними силами Російської Федерації", — підсумували в Херсонській обласній прокуратурі.
Нагадаємо, що минулої ночі російські загарбники завдали ракетного удару по Дніпру. Виникнула пожежа, декількох людей забрали медики, потрощені автівки та будівля.
Також окупанти завдали масованого удару безпілотниками по території Харківської області. Руйнування зафіксовано в чотирьох районах. Сталися численні пожежі, постраждали цивільні.
Загалом за ніч російські окупанти атакували Україну 47 ударними дронами типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів, а також двома крилатими ракетами "Іскандер-К". Сили оборони знешкодили ракету та 16 ворожих дронів.