У ніч на вівторок, 12 серпня, російські окупанти здійснили ракетний удар по території одного з навчальних підрозділів Сухопутних військ Збройних сил України.
Як повідомляє прес-служба Генерального штабу Збройних сил України, оповіщення особового складу було здійснено належним чином одразу після надходження сигналу "Ракетна небезпека".
Попри вжиті заходи безпеки, під час переміщення до обладнаних укриттів та сховищ, група військовослужбовців потрапила в зону ураження касетних боєприпасів. Наразі відомо про одного загиблого та 11 поранених різних ступенів тяжкості. Окрім цього, це 12 військовослужбовців звернулося за медичною допомогою зі скаргами на акубаротравму та гострий стрес.
На місці обстрілу працюють відповідні екстрені служби. Пораненим оперативно надається вся необхідна медична допомога.
"Командування Сухопутних військ Збройних сил України висловлює щирі співчуття рідним і близьким загиблого", — додали у Генштабі.
Військові наголошують, що з метою збереження життя та здоров’я особового складу триває постійна робота з обладнання навчальних центрів, полігонів та інших військових об’єктів надійними укриттями. Також вживаються додаткові заходи безпеки для захисту військовослужбовців під час ракетних та повітряних атак ворога.
Зауважимо, що у ніч на вівторок, 12 серпня, Повітряні сили Збройних сил України повідомляли про швидкісну ціль на Сумщині у напрямку Чернігівщини. Згодом військові повідомили, що ціль рухається далі від Ніжина в напрямку міста Десна, а також про ціль у напрямку села Гончарівське. Окрім цього, військові попереджували про небезпеку для Києва, втім вибухів у місті не було.
Нагадаємо, напередодні видання The New York Times повідомляло, що щонайменше десяток іноземних добровольців в українській армії загинули наприкінці липня, коли російська ракета влучила в їдальню навчального табору під час обідньої перерви. Це був один із найсмертоносніших нападів на іноземних бійців за всю війну.