Росія не лише системно застосовує тортури до українських військовополонених, а й поширює спеціальні інструкції, в яких детально прописано, які методи жорстокого поводження вважаються "більш ефективними".
Про це під час брифінгу в Медіацентрі "Україна" повідомив Нестор Барчук, представник відділення міжнародного співробітництва першого корпусу НГУ "Азов". Він зазначив, що тортури та катування є цілеспрямованою державною політикою Росії.
"Ми знаємо, що існують цілі інструкції, які поширюються між місцями утримання українських військовополонених. В цих інструкціях чітко визначено, які тортури "більш ефективні", і які треба застосовувати до українських військовополонених", — сказав він.
Барчук також нагадав, що за даними моніторингової місії ООН, більш як 95 відсотків українських військовополонених піддаються тортурам у російському полоні.
Нагадаємо, 3 травня у Донецькій області російські окупанти вкотре розстріляли трьох українських військовослужбовців, які вимушено здалися в полон. Такі дії загарбників є грубим порушенням Женевської конвенції.
Також слідчі та військові контррозвідники Служби безпеки викрили рашиста, який наразі перебуває у полоні Сил оборони України, у воєнних злочинах проти нашої держави. 9 січня цього року він разом з іншими поплічниками розстріляв двох полонених воїнів ЗСУ під час боїв на Курському напрямку.
Раніше повідомлялось, що Україні відомо про 300 місць, де Росія утримує українських військовослужбовців і цивільних. Це безпосередньо Російська Федерація, а також окуповані території України та Білорусь.