Російський агент намагався вбити українського командира Білецького (фото, відео)
Затримання російського агента. Джерело: СБУ

Російський агент намагався вбити українського командира Білецького (фото, відео)

Служба безпеки України затримала російського агента, який готував ліквідацію командира Третього армійського корпусу. Силовики не назвали прізвища військового, але очевидно, що йдеться про генерала Андрія Білецького.

Про це повідомила пресслужба СБУ. Там зазначили, що операцію провели військова контррозвідка СБУ за сприяння головнокомандувача ЗСУ та командувача Сил безпілотних систем ЗСУ.

"За результатами дій на випередження затримано російського агента, який готував прицільний ракетно-бомбовий удар по локації українського генерала в зоні бойових дій. Щоби скоригувати повітряну атаку, російські спецслужбісти завербували оператора дронів з іншої бригади, що виконує завдання у Харківській області", — зазначили в СБУ.

Розслідування встановило, що фігурант намагався отримати інформацію про час і місце прибуття генерала ЗСУ на позиції свого з’єднання.

"Для збору розвідданих агент використовував свій доступ до службової інформації, а також намагався завуальовано випитувати "грифовану" інформацію у колег по службі", — розповіли подробиці силовики.

Вони додали, що одночасно з цим фігурант мав "злити" окупантам дислокацію штабу та навчального центру своєї бригади, за якими ворог готував окремий обстріл.

Працівники СБУ спрацювали на випередження та викрили російського "крота" ще на початковому етапі його шпигунської діяльності. Після цього поетапно задокументовано його контакти з рашистами й убезпечено локації відповідних Сил оборони.

"На фінальному етапі спецоперації агента затримали на території гарнізону. У нього вилучено смартфон, з якого він тримав зв’язок з окупантами", — зауважили в СБУ.

За матеріалами справи, фігуранта завербували російські спецслужбісти через свою колишню дружину, яка проживає на тимчасово окупованій території Запорізької області та працює на Росію. Для конспірації зв’язку з ворогом агент регулярно видаляв повідомлення з листування.

Слідчі СБУ повідомили "кроту" про підозру за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

"Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна", — підсумували в Службі безпеки України.

Нагадаємо, 6 березня стало відомо, що військова контррозвідка СБУ запобігла теракту в столиці, затримавши російського агента, який готував одразу два вибухи. Зловмисник планував підірвати автомобіль українського воїна, а після прибуття на місце події екстрених служб активувати другу вибухівку, закладену поруч.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама