1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Рубіо назвав важливий крок, який потрібно зробити перед завершенням війни
Марко Рубіо. Фото: Getty Images / Global Images Ukraine

Рубіо назвав важливий крок, який потрібно зробити перед завершенням війни

План Сполучених Штатів Америки щодо завершення російсько-української війни складається з двох етапів. Спочатку потрібно домогтись припинення вогню, а згодом перейти до дипломатії.

Про це в інтерв'ю CBS News сказав держсекретар США Марк Рубіо.

"План А — припинити вогонь, щоб ми могли перейти до Плану Б, другої фази, яка полягає у тому, аби всі зібралися за столом, можливо, за допомогою човникової дипломатії (через посередників - Ред.), аби знайти спосіб назавжди покласти край цій війні у такий спосіб, щоб це було довготривало й поважало потреби всіх і так далі", — йдеться у заяві очільника Держдепартаменту США.

Рубіо наголосив, що ніхто не каже, що друга частина є простою, але до неї не можна дійти, доки не буде досягнута перша.

"Важко домовитися про міцне завершення війни поки вони стріляють один в одного, і тому президент (Трамп, — ред.) хоче припинення вогню. Це те, над чим ми працюємо, припускаючи, що ми зможемо це зробити", — додав Рубіо.

Водночас держсекретар США визнав, що "це буде непросто само по собі". За словами Рубіо, після переходу до другої фази будуть тривати переговори про "щось більш тривале і постійне".

"Це буде важко. Це вимагатиме багато важкої роботи, поступок з обох сторін, але це має відбутися. Ця війна не може продовжуватися. Президент чітко дав це зрозуміти, і він робить все можливе, щоб покласти їй край", — резюмував Марко Рубіо.

Нагадаємо, державний секретар США Марко Рубіо висловив сподівання, що Москва "якнайшвидше" погодиться на тимчасове припинення вогню.

Водночас 13 березня помічник російського диктатора Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що країна-агресорка не погодиться на тимчасовий режим припинення вогню, адже вона буцімто зацікавлена у довгостроковому врегулюванні.

Згодом і сам кремлівський диктатор прокоментував ідею щодо перемир'я. Він заявив, що хоче гарантій, що під час 30-денного перемир'я Україна не проводитиме мобілізацію, не проводитиме підготовку та не отримуватиме зброю. Також він сказав про готовність припинити бойові дії, якщо це призведе до довгострокового миру й "усунення першопричини кризи".

Раніше стало відомо, що 15 березня державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо провів телефонні перемовини із міністром закордонних справ країни агресорки Сергієм Лавровим.

Нещодавно радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц заявив, що мирна угода між Україною та Російською Федерацією може містити щось схоже на обмін територій на гарантії безпеки. Проте переговори між усіма сторонами ще тривають.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама