Фото: Pexels

Савин день: що це за свято та яких традицій варто дотримуватися

У вівторок, 5 грудня, за новим церковним календарем християни вшановують преподобного і богоносного Саву Освяченого. В народі свято називають Савин день.

TrueUA розповідає про це церковне свято та які традиції цього дня.

Що відомо про святого Саву

Преподобний Сава жив в кінці IV — початку V століття. Походив він з багатої сім'ї. Святий прославився створенням богослужбового і монастирського Єрусалимського статуту, а також заснував декілька монастирів та лавр.

Коли хлопчикові було вісім років, він пішов в монастир і показав себе, як відповідальний і строгий подвижник, тому його поставили в ченці. У шістнадцять років святий Сава відправився в Палестину на поклоніння святим місцям, там йому передбачили, що він стане шанованою людиною і засновником великої лаври.

Фото: blyzhchedoboga.com.uа

Фото: blyzhchedoboga.com.uа

Багато родичів просили Саву повернутися у світ, але він відмовлявся. Для того, аби успішно боротися зі злим духом, святий відправився в печеру, де пізнав відлюдництво. До нього стали приходити багато учнів, так і була заснована свята лавра. Пізніше Сава заснував ще кілька таких місць, а також лікарню і притулки для жебраків. Помер преподобний у віці 95 років.

Традиції цього дня

Преподобний Сава вважається цілителем і чудотворцем, тому в цей день варто піти до церкви, щоб помолитися святому про одужання. Також жінки просять його про вдале заміжжя, вагітність і добробуту для сім'ї. На Саву триває Різдвяний піст, тому головними стравами на столі були пироги, борщ, яблука і капуста.

Чи обов'язково дотримуватися новоюліанського календаря

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, раніше ми публікували усі церковні свята, які припадають на грудень 2023 року. Тепер у перший місяць зими українці будуть святкувати велике церковне свято — Різдво Христове та Щедрий вечір.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 05.12.2023 05:43