Сенат Сполучених Штатів Америки (верхня палата Конгресу) у вівторок, 23 квітня (вночі 24 квітня за Києвом), підтримав законопроект, який передбачає надання допомоги Україні на суму близько 61 мільярда доларів. Тепер документ має підписати президент США Джо Байден.
На таке рішення дали позивну відповідь 79 сенаторів, тоді як проти виступили 18, свідчить трансляція засідання Сенату.
Скріншот з відео
Відповідний документ передбачає, що з загальної виділеної суми 49,9 мільярда доларів буде передбачено на оборонні видатки, 1,57 мільярда спрямують на економічну допомогу і ще 400 мільйона — на захист кордонів та гуманітарне розмінування.
Також буде надано 7,8 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки, однак ці кошти Україна отримає як кредит, умови якого будуть визначені окремим договором. Водночас цей кредит США можуть списати Україні — такі повноваження отримає президент країни, але після виборів 5 листопада 2024 року.
Адміністрація президента Джон Байдена повідомила, що американський лідер негайно підпише ухвалений Сенатом законопроект, щоб якнайшвидше відновити військову допомогу Україні.
Днями стало відомо, що цього разу Білий дім готує для України більший пакет військової допомоги Україні, ніж зазвичай. Очікується, що нова допомога Україні передбачатиме бронетехніку як додаток до терміново необхідних артилерійських систем і засобів протиповітряної оборони.
За даними західних ЗМІ, пакет матиме в собі:
Також Україна може отримати далекобійні ракети ATACMS.
Нагадаємо, раніше американські ЗМІ повідомляли, що США новий пакет нададуть за механізмом PDA — тобто зброя Україні постачатиметься із запасів американської армії, що є найшвидшим із доступних шляхів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими