1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Сербія відкликала свій голос за проукраїнську резолюцію ООН щодо агресії Росії
Голосування в Генасамблеї ООН. Джерело: un.org

Сербія відкликала свій голос за проукраїнську резолюцію ООН щодо агресії Росії

Сербія змінила свій голос на "утрималася" в Генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй щодо резолюції України, яка підтверджує підтримку країни та її територіальної цілісності, а також засуджує Росію.

Про це повідомив міністр закордонних справ Сербії Марко Джурич, якого цитує сербське видання Atvbl. Журналісти зауважили, що Сербія змінила голос, бо вважає, що початково проголосувала помилково.

"Сербія дотримується насамперед принципів територіальної цілісності та суверенітету на міжнародній арені. Нашим обов’язком також є моніторинг ситуації, адаптація позиції Сербії до геополітичних змін, що виникають. Тому я вважаю, що ми мали голосувати стримано, і відповідальність за помилку лежить насамперед на мені. І якщо комусь потрібно просити вибачення, то це я", — заявив Марко Джурич.

Також, за його словами, Сербія користується підтримкою більшості людства в питання територіальної цілісності та невизнання Косова, тому позиція країни тут послідовна.

Раніше президент Сербії Александар Вучич заявляв, що Сербія на Генасамблеї ООН помилково проголосувала за європейську резолюцію, у якій Росію називають країною-агресором.

Як відомо, Генасамблея ООН 24 лютого 2025 року підтримала дві резолюції щодо війни Росії проти України — спільну від понад 50 країн, включно з Україною, й окрему американську. Обидві отримали по 93 голоси "за".

Українська резолюція прямо називає Росію країною-агресоркою та вимагає повного виведення військ з території України. Проти цього документа виступили США, Росія та Білорусь, а Китай утримався.

Американський варіант резолюції не містив прямої згадки про Росію як агресора, однак після внесення поправок від країн ЄС у документі з’явилося формулювання про "повномасштабне вторгнення Росії в Україну". США утрималися від голосування після цих змін, а Росія виступила проти.

Нагадаємо, наприкінці листопада минулого року президент Сербії Александар Вучич заявляв, що в його країні терміново облаштовують бомбосховища на випадок ядерної війни. Адже справи у світі "йдуть у неправильному напрямку", і є велика загроза ще більшого збройного протистояння.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама