1 133 день війни
Особовий склад
916 770
Танки
10 505
Артилерія
25 552
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 462
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Ще одна європейська країна готова направити війська в Україну
Гітанас Науседа. Фото: Офіс президента

Ще одна європейська країна готова направити війська в Україну

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що балтійська країна готова направити війська в Україну в рамках місії після припинення вогню, допоки європейські союзники намагаються вирішити, як зберегти підтримку Києва.

Про це повідомляє Bloomberg. 

"Моя країна готова надати необхідну підтримку", — заявив глава держави в інтерв'ю Bloomberg Television у Брюсселі в п'ятницю. "Ми говоримо про цілком конкретні цифри наших військових сил, але має бути прихильність усіх країн цієї коаліції надати цю підтримку"

Європейські лідери планують зустрітися в Парижі наступного тижня, щоб просунути плани підтримки Києва, оскільки уряди в регіоні все більше стурбовані тим, що їх не допускають до переговорів президента США Дональда Трампа з Кремлем. 

Лідери Європейського Союзу, які зустрілися у четвер у Брюсселі, сперечалися про постачання зброї та про те, хто представлятиме блок у дипломатії під керівництвом США. Лідер країн Балтії віддав належне Трампу за "відверті наміри" покласти край трирічній війні Росії в Україні, але заявив, що Володимир Путін використовує цей процес у своїх інтересах, продовжуючи домагатися поставлених військових цілей. 

"Поки що Росія імітує переговори, говорить про можливий мир і можливе припинення вогню, але вони навіть не готові дотримуватися режиму припинення вогню, як обіцяли, не атакувати, не завдавати ударів по критично важливій інфраструктурі", — заявив Науседа. 

Литва та два її балтійські сусіди вздовж східного флангу НАТО були серед найзатятіших прихильників Києва. Поряд із Латвією та Естонією Литва збільшила витрати на оборону, щоб стримати потенційну агресію. Естонія цього тижня оголосила про плани витрачати не менше ніж 5% від обсягу виробництва на оборону з наступного року. 

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що ризик нападу Росії на країни Балтії зріс з того часу, як Трамп повернувся до Білого дому в січні. Оцінка частково ґрунтується на розвідданих про передислокацію російських сил, якщо вони більше не будуть пов'язані в Україні, сказав він. 

"Це факт, що після приходу до влади нової адміністрації США різні сценарії припинення або припинення війни стали частішими, і наші власні оцінки ризиків пов'язані з цим", — заявив Певкур журналістам у Таллінні в п'ятницю. 

Лідери регіону висунули сценарії виведення військ США. Науседа заявив, що він упевнений, що американські війська в Прибалтиці не будуть виведені, і сказав, що він вітає збільшення їхньої присутності як остаточну гарантію безпеки регіону. 

"Це дуже важливо, тому що, на мій погляд, це найважливіший фактор стримування — це утримає Росію від агресивних дій у майбутньому", — сказав Науседа. 

Глава держави повідомив, що уряди також обговорювали з президентом Еммануелем Макроном, як найкраще використовувати ядерну парасольку Франції. Проте жодних обговорень щодо розміщення атомної зброї на території Литви не було. 

"Ми були б готові обговорити можливість використання цього ядерного щита або принаймні ідею ядерного щита для східних країн", — заявив литовець. 

Оцінка загрози викликає тривогу у країнах Балтії, про що заявив головний військовий командувач Естонії Андрус Меріло. 

"Наші складні часи поступово стають небезпечними", — сказав Меріло разом з главою міноборони.

Раніше повідомлялось, що президент Франції Еммануель Макрон активно вивчає альтернативи відправлення європейських військ до України. Його план розроблено спільно з британським прем'єром Кіром Стармером. 

Своєю чергою прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер готовий розмістити тисячі британських військових в Україні. При цьому вони можуть перебувати тут упродовж тривалого часу, адже британський уряд не обмежує це в термінах.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Україна чітко розуміє перелік країн, які готові розмістити своїх військових на її території у межах майбутніх гарантій безпеки. Водночас Київ стане визначальною стороною моніторингу за дотримуванням режиму припинення вогню.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама