У проекті угоди про рідкісноземельні метали між Україною та Сполученими Штатами Америки узгоджують останні деталі. Її можуть підписати найближчої доби.
Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі національного телемарафону "Єдині новини". Його попросили прокоментувати чутки в медіа про те, що угоду про корисні копалини можуть підписати вже найближчим часом.
Шмигаль відповів, що зараз Україна "допрацьовує остаточні деталі з нашими американськими колегами". Зокрема, перша віце-прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко вже перебуває у США.
Він зазначив, що це буде "рівноправна міжнародна угода про спільні інвестиції в розвиток та відновлення України".
"Як тільки доопрацюють усі остаточні деталі, найближчим часом, я сподіваюся, що впродовж найближчої доби, угоду підпишуть. І, відповідно, ми отримаємо перший крок", — наголосив Шмигаль.
Український прем’єр додав, що після того для підписання підготують іще дві "технічні" угоди — про створення інвестиційного фонду та його фінансування.
"В угоді про створення інвестиційного фонду в Україні йдеться про розподіл управління та внесків сторін 50 на 50. Внески будуть у грошовій формі. Американська сторона може вносити нову військову допомогу як внесок до цього фонду. Україна зберігає контроль над усіма ресурсами — надра, інфраструктура, природні ресурси. Україна здійснює внесок з нової ренти корисних копалин", — уточнив він.
Прем’єр-міністр також додав, що інвестиційний фонд робитиме внески протягом 10 років у розвиток та відновлення України.
"Це можуть бути інвестиції у видобуток корисних копалин, або угоди про викуп продукції українського виробництва. Важливо, що ця угода звільняє обидві сторони від мит. Американська сторона може залучати інших партнерів до роботи за підтримки цього фонду", — акцентував Денис Шмигаль.
Як відомо, 17 квітня Україна і США підписали меморандум про наміри щодо "завершення офіційної угоди про економічне партнерство й інвестиційний фонд відбудови".
Нагадаємо, декілька днів тому президент України Володимир Зеленський заявляв, що угода про економічне партнерство зі США стала більш рівноправною. Вона може стати вигідною для України й Америки.