Шульц: Урізати допомогу ЄС країнам, які не приймають біженців

17 ВЕРЕСНЯ 2017 11:07

Кандидат у канцлери від Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Мартін Шульц (Martin Schulz) вважає, що країнам Східної Європи, зокрема Польщі та Угорщині, які не проявляють солідарність у питанні прийому біженців, варто урізати фінансування з боку Євросоюзу.

Про це Шульц заявив у суботу, 16 вересня, під час ексклюзивного інтерв'ю DW, інформує TrueUA.

За словами Шульца, якби усі країни ЄС брали участь в прийомі біженців, які в 2015 році прибули до Європи, то проблеми взагалі б не виникло.

Мартін Шульц звернув увагу на те, що окремі країни Східної Європи вимагають солідарності в ЄС лише у тих питаннях, які відповідають їхнім інтересам. «Польща має підтримку інших країн, коли йдеться про санкції проти Росії: оскільки ми відчуваємо загрозу, будь ласка, запровадьте санкції. Зроблено. Це - солідарність. Коли йдеться про сталий економічний розвиток, виділення мільярдів - це також робиться. Це - солідарність. Тобто позиція така: санкції? - так, будь ласка, мільярди? - так, будь ласка, біженці? - ні, дякуємо», - зауважив лідер списку соціал-демократів.

Мартін Шульц нагадав, що Німеччина є найбільшим нетто-платником до бюджету ЄС, а Польща та Угорщина - великими нетто-отримувачами коштів. При плануванні розподілу коштів ЄС Берлін повинен наполягати на скороченні фінансування у разі неприйняття цими країнами біженців.

Світ, 17.09.2017 11:07