Фото: Freepik

Сімейні свята у 2023 році: коли вітати близьких і рідних

Родина для кожного українця — одна з найважливіших цінностей в житті. У календарі свят є багато пам'ятних дат, присвячених нашим рідним. У такі дні важливо привітати одне одного, висловлюючи таким чином свою вдячність та повагу.

TrueUA розповідає, коли відзначають різні сімейні свята у 2023 році.

День бабусі — 21 січня

Це свято започаткували в Польщі, але воно досить швидко стало популярним в усьому світі. Цього дня потрібно привітати своїх бабусь, а краще й приїхати до них. Часто бабусям дарують символічні подарунки.

День братів і сестер — 10 квітня

Це свято походить із США, там воно називається Національний день братів і сестер. Воно покликане продовжити традицію вшанування сімейних і родинних зв’язків, зміцнюючи стосунки між близькими людьми, які є братами й сестрами.

День доньки — 25 квітня

Всесвітній День дочки святкують 12 січня, а Міжнародний день дочки відзначають 25 квітня. Це свято не можна назвати дуже популярним, але воно несе добрі та світлі почуття. Мами і тата в цю дату вітають своїх дочок. Батьки дякують доньці за те, що вона принесла сенс і щастя в їхнє життя.

День матері — 14 травня

Цей день вважається одним із найвідоміших сімейних свят в Україні. Його відзначають щороку в другу неділю травня. У 2023 році це буде 14 травня. У цей день мамам дарують їх улюблені квіти та, можливо, бажані подарунки.

День сім'ї — 15 травня

Свято було засноване з метою привернення уваги суспільства до різних проблем, які можуть виникати у родинах. Для більшості людей цей день — хороший привід зустрітися з рідними та провести час разом.

День батьків і Міжнародний день захисту дітей — 1 червня

У цей день батьки дарують своїм маленьким дітям подарунки, балують їх. А вже дорослі діти відзначають День батьків — відвідують матір і батька.

День батька — 18 червня

В Україні заведено святкувати це свято в третю неділю червня. Тобто 2023 року це буде 18 червня. Хоча свято вперше з'явилося в США, однак дуже швидко стало популярним у всьому світі. Татусі отримують цього дня привітання від своїх дітей.

День онуків — 7 вересня

Свято було започатковане в Нідерландах, але поширилося всім світом, зокрема з'явилося і в Україні. Цього дня бабусі й дідусі вітають онуків, дарують їм невеликі подарунки та проводять разом час. 

День бабусь і дідусів — 28 жовтня

Це свято завжди радує людей літнього віку, адже воно дарує можливість зустрітися з онуками. Цього дня бажано приїхати до бабусі з дідусем, привітати їх та подарувати невеликий подарунок, або почастувати чимось смачним.

День синів — 22 листопада

У кінці листопада мами й тата вітають своїх синів. Народження сина — величезне щастя для батьків. Навіть дорослий юнак буде радий привітанню від мами й тата в цей день. 

Нагадаємо, щороку в травні українці отримують два додаткових вихідних дні. Адже 1 травня відзначають День праці, а 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Однак в Україні все ще діє воєнний стан, тому, згідно з законом, скасовуються всі додаткові вихідні дні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 25.04.2023 06:30