Скільки коштів потрібно Україні на підготовку до опалювального сезону: дані Міненерго

Для підготовки до наступного опалювального сезону Україні необхідно 3,4 млрд доларів. Зокрема, кошти знадобляться для закупівлі необхідних ресурсів та відновлення генерації.

Про це розповів заступник міністра енергетики Фарід Сафаров в ефірі телемарафону.

Посадовець зазначив, що відповідні розрахунки були зроблені спільно зі Світовим банком. 

"На цю мить для підготовки до опалювального сезону 2023/2024 необхідно приблизно 3,4 млрд доларів, з яких 1,2 млрд має піти на закупівлі певного типу ресурсів. Решта суми — це те, що необхідно, щоб відновити, по-перше, лінії систем передачі, це лінії "Укренерго", лінії систем розподілу електроенергії, здебільшого це обленерго, і для відбудови генераційних потужностей. Це ми кажемо про теплову генерацію та зелену генерацію і гідроакумулюючі та гідростанції. Це приблизно 2,1 млрд доларів", — заявив Сафаров.

Крім того, заступник міністра зауважив, що ці кошти необхідні тільки для того, щоб підготуватися до опалювального сезону. Натомість сума, яка необхідна для відновлення енергетики, є набагато більшою.

Нагадаємо, газопостачальна компанія "Нафтогаз України" оголосила новий річний тариф на газЦіна тарифу не змінилася і становить 7,96 грн за куб.м.

Також українцям нагадали про важливість сплати боргів за комуналку до травня. Наявність заборгованості може стати однією з причин відмови у призначенні субсидії. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 30.04.2023 14:35