В Україні пропонували різні моделі економічного бронювання. Зараз же Кабінет міністрів зупинився на одному з варіантів і готує нову постанову, яка синхронізувала напрацювання уряду, парламенту й Офісу президента.
Про це повідомило видання Forbes. Журналісти зазначили, що модель, яка розглядається зараз, має привʼязку до заробітної плати: аби претендувати на економічне бронювання, людина має офіційно отримувати щонайменше 34500-35000 гривень на місяць.
"Безумовно, це позитивне рішення, яке створить рівні та прозорі умови для всіх, але це лише перший раунд. Недолік такої моделі — вона не покриває малий бізнес", — розповів голова економічного комітету Верховної Ради Дмитро Наталуха.
Як це відбуватиметься на практиці — нині невідомо. За його словами, можна лише говорити про два сценарії, що розглядаються.
Перший варіант — окрема процедура, яка дозволить військовозобов’язаним отримати бронювання лише на підставі рівня зарплати. Таким механізмом зможе скористатися бізнес, що не підпадає під критерій критичного підприємства.
Другий концепт — критерій заробітної плати додадуть до вже чинної постанови Кабміну №76, за якою бронюються співробітники критичних для економіки підприємств.
Метою економічного бронювання є виведення зарплат із тіні й отримання додаткових надходжень до бюджету.
"У країні близько мільйона осіб призовного віку, про яких держава знає лише їхні ідентифікаційні номери і які фактично перебувають у тіні та офіційно не працевлаштовані", — стверджує Наталуха.
Звісно, остаточні цифри за Мінфіном. Однак нині припускають, що це може приносити до 10 мільярдів гривень на місяць. Враховуючи, що держбюджету критично не вистачає грошей, можна припустити, що за економічне бронювання взялися, аби перекрити (хоча би частково) певні видатки.
Нагадаємо, що станом на 14 серпня в Україні через портал "Дія" підприємства вже забронювали майже 160 тисяч працівників. Найбільша кількість таких осіб зареєстрована у Київській області.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими