Фото: Офіс президента

Скільки систем Patriot необхідно, щоб закрити небо над Україною: відповідь Зеленського

Наразі для повного захисту неба від повітряних атак країни-агресорки Україні необхідно 25 систем Patriot.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у інтерв'ю телеканалу "Ми — Україна".

"Я вам не скажу скільки у нас є систем Patriot, я можу вам сказати, щоб закрити Україну повністю на майбутнє, Україні бажано мати  25 систем Patriot по 6-8 батарей в кожній", — розповів президент.

Гарант наголосив, що усі українські партнери про це знають, і "навіть знають точки, де повинні стояти відповідні системи". Водночас, за словами Зеленського, для захисту неба нашій державі підійдуть й аналоги Patriot.

"Так, виглядає, як велика кількість, але і територія України дуже велика. Тому, щоб закрити повністю нашу державу, навіть ті ж регіони, куди не прилітає або майже прилітає, якщо питання про це, повністю накрити нашу державу, нам в сьогоднішній структурі протиповітряної оборони України з усіма тими іншими системами, які в нас є, нам потрібно 25 систем Patriot", — додав президент.

Нагадаємо, Німеччина 4 квітня ініціювала пошук наявних систем протиповітряної оборони Patriot для України. Відповідна інформація була оголошена на зустрічі Ради Україна-НАТО у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі.

Раніше Дмитро Кулеба повідомив, що країни Заходу досі не передали Україні достатньо систем протиповітряної оборони. За його словами, щоб змінити ситуацію, потрібна політична воля. У інтерв'ю Reuters глава МЗС зазначив, що у партнерів є в наявності понад 100 зенітних ракетних комплексів Patriot, але вони не готові передати для потреб України, навіть п'ять-сім додаткових систем.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 06.04.2024 20:59