Скріншот з відео

Спецоперація ГУР "Синиця": російський пілот розповів, як перегнав в Україну Мі-8

Російського льотчика, який перегнав до України вертоліт Мі-8 у межах спецоперації української Воєнної розвідки під кодовою назвою "Синиця", звати Максим Кузьмінов. Він є капітаном, у РФ обіймав посаду командира Мі-8. 28-річний чоловік розповів, що перейшов на бік Збройних сил України, адже вважає війну проти України геноцидом та не схвалює дій своїх співгромадян.

У документальному фільмі "Збиті льотчики Росії" вказується, що він служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації держави-агресора ― в/ч 13984 із пунктом постійної дислокації у Приморському краї РФ.

Деталі спецоперації

Перед рішенням перейти на бік України, він мав розмову із представниками Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

"Я зв'язався з представниками розвідки України, пояснив свою ситуацію. Мені запропонували гарантії безпеки, нові документи, грошову компенсацію, винагороду. Обговорили деталі і почали планувати безпосередньо мій переліт", ― розповів Кузьмінов.

За словами льотчика, ризиковану операцію вдалося зберегти у таємниці та успішно завершити, оскільки Воєнна розвідка України змогла організувати безпечний коридор.

"Я зрозумів, що перебуваю поруч із кордоном, тобто я передав своє місцезнаходження. [...] Перелетів на гранично малій висоті у режимі радіомовчання. Ніхто не знав, що зі мною. Мабуть, днів 3-4 ніхто не розумів, що сталося. Перелетів успішно, приземлився", ― сказав російський пілот.

Головним мотивом свого вчинку Кузьмінов називає категоричне несприйняття агресивної війни, яку розв'язала Росія проти України, а також небажання бути причетним до воєнних злочинів.

"Те, що зараз відбувається ― це просто геноцид українського народу: як українського, так і російського. Основа мого вчинку у тому, щоб не сприяти цим злочинам. Я прекрасно знаю, чим це закінчиться: Україна однозначно переможе у цій війні просто тому, що народ дуже згуртувався. Увесь світ допомагає, тому що розуміє, що передусім треба цінувати людське життя… Ніхто не хоче цієї війни",  ― пояснив 28-річний російський офіцер.

Звернення росіянина до пілотів країни-агресорки

Кузьмінов закликає інших російських пілотів наслідувати його приклад:

"Ви аніскільки не пошкодуєте. Ви просто відкриєте для себе світ барв. І запам'ятайте: ви просто багато чого не знаєте, ви не бачили, як живуть інші люди. Коли ви дійсно щось відкриєте, то свою думку зміните докорінно".

Нагадаємо, одним із перших про спецоперацію ГУР із літаком Мі-8 розповів офіцер Збройних сил України Артем Шевченко. Він оприлюднив знімки українських захисників на тлі ворожого гвинтокрила. За словами військового, росіянин Максим Кузьмінов повірив українським розвідникам та успішно "перелетів на бік добра, світла і справедливості".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 04.09.2023 02:14