Віце-президент Сполучених Штатів Джей Ді Венс заявив 13 лютого, що Вашингтон вдарить по Москві санкціями та, можливо, військовими діями, якщо російський диктатор Володимир Путін не погодиться на мирну угоду з Україною, яка гарантує довгострокову незалежність Києва.
Про це повідомляє hromadske з посиланням на Wall Street Journal.
Венс сказав, що варіант відправлення американських військ в Україну, якщо Москва не зможе вести переговори сумлінно, залишається "на столі", що вражає набагато жорсткішим тоном, ніж висловлювання міністра оборони Піта Хегсета, який раніше припустив, що США не будуть направляти війська у зону бойових дій.
Через кілька годин після того, як лідер США Дональд Трамп заявив, що розпочне переговори про припинення бойових дій в Україні, Венс сказав: "Я думаю, що з цього вийде угода, яка шокує багатьох людей".
Віце-президент переконаний, що ще занадто рано говорити про те, яка частина територій України може залишитися під окупацією РФ або які гарантії безпеки США та союзників можуть бути запропоновані Києву. Венс наголосив, що ці деталі потрібно буде опрацювати в процесі мирних переговорів.
"Є скільки завгодно формулювань, конфігурацій, але ми дбаємо про те, щоб Україна мала суверенну незалежність", — резюмував Дже Ді Венс.
Раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що на полях Мюнхенської безпекової конференції, яка пройде 14-16 лютого, може відбутися зустріч представників Росії, України та США.
Згодом стало відомо, що офіційний Київ не планує вести перемовини з представниками Російської Федерації на полях Мюнхенської безпекової конференції. Таку можливість на даному заході раніше анонсував американський президент Дональд Трамп.
Також американський президент Дональд Трамп анонсував заплановану на наступний тиждень зустріч високопосадовців США, України та Російської Федерації в Саудівській Аравії. Вона буде спрямована на обговорення шляхів припинення російсько-української війни.
Варто зауважити, що країна-агресорка Росія не бере участі в Мюнхенській безпековій конференції з 2022 року. Цього року її представників на захід також не запрошували.
Додамо, раніше Трамп запевняв, що Україна братиме участь у всіх мирних перемовинах, які стосуватимуться завершення війни із Росією. Водночас Трамп додав, що хотів би повернути Росію до формату "Великої сімки". На думку американського лідера, виключення Росії із G7 "було помилкою".
Нагадаємо, ввечері 12 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що провів тривалу телефонну розмову з Дональдом Трампом. Основними темами були війна в Україні, досягнення миру та угода між Києвом та Вашингтоном щодо безпеки та економічної й ресурсної взаємодії. Пізніше в Офісі президента повідомили, що, згідно з домовленостями, команди з обох сторін негайно почнуть працювати над завершенням російсько-української війни.
Перед тим, як зателефонувати Зеленському, Трамп провів перемовини із Путіним. За словами лідера США, у ході діалогу Путін погодився із його твердженням про те, що необхідно зупинити мільйони смертей, які відбуваються у війні проти України. Крім того, вони обговорили ситуацію на Близькому Сході, енергетику, штучний інтелект та силу долара.