Фото: ФОТО Getty Images \ Global Images Ukraine

Стало відомо, скільки палестинців загинуло через війну між Ізраїлем і ХАМАСом

Внаслідок бойових дій між Ізраїлем та терористичним угрупованням ХАМАС у Секторі Гази з жовтня 2023 року загинули понад 30 тисяч палестинців. 

Про це повідомляє CNN, посилаючись на дані Міністерства охорони здоров’я Гази.

Так, за даними відомства, жертвами збройного протистояння Ізраїлю та ХАМАСу стали 30 035 людей. Крім того, поранення отримали ще понад 70 тисяч палестинців.

МОЗ Гази не уточнило, яка кількість цивільних та військових осіб серед загиблих. Проте наголошується, що близько 70% жертв це жінки та діти. 

"Остання віха є прелюдією до побоювання більших страждань у Рафаху, найпівденнішому місті Гази, де скупчено понад 1 мільйон людей і де Ізраїль, як очікується, розпочне новий наступ", — зауважило видання.

Водночас, за підрахунками Ізраїлю, внаслідок бойових дій у Газі загинуло близько 12 тисяч членів ХАМАСу, плюс ще близько тисячі людей загинули в Ізраїлі після вторгнення та наступу терористичного угруповання 7 жовтня.

"CNN не може незалежно перевірити кількість жертв у Газі чи ізраїльські оцінки загиблих бійців ХАМАСу", — наголосили у виданні.

Нагадаємо, 31 грудня прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що бойові дії в Секторі Гази триватимуть ще впродовж довгих місяців. Також він зробив попередження Ірану та "Хезболлі".

Також повідомлялось, що після вбивства у Лівані заступника голови руху Салеха аль-Арурі палестинські бойовики з радикального руху ХАМАС оголосили про заморожування переговорів щодо припинення вогню з Ізраїлем.

Крім того, раніше керівниками американської та ізраїльської розвідок на зустрічі з єгиптянами та катарцями була розроблена мирна угода. Вона має на меті забезпечити звільнення решти заручників, які утримуються бойовиками в Газі, в обмін на тривалу паузу в бойових діях. 6 лютого, палестинське угрупування ХАМАС надало свою відповідь на запропоновану угоду про припинення вогню в Секторі Гази. Зокрема, високопоставлений представник ХАМАС Газі Хамад повідомив, що угруповання прагне звільнити якомога більшу кількість палестинських ув'язнених в Ізраїлі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 29.02.2024 19:20