1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Стефанчук анонсував зменшення кількості нардепів: у чому причина
На фото: Руслан Стефанчук. Джерело – Верховна Рада

Стефанчук анонсував зменшення кількості нардепів: у чому причина

Кількість народних депутатів в Україні може зменшитись. Це пов'язано з тим, що в державі поменшало населення. 

Таку думку висловив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв'ю "Укрінформ".

Голова парламенту нагадав, що ще у серпні 2019 році український президент подав до Ради законопроект про зміни до Конституції. Він передбачав скорочення чисельності народних обранців до 300.

"На превеликий жаль, попередній Конституційний суд дав негативний висновок на цей законопроект, чим заблокував його розгляд у Верховній Раді", — сказав він.

Проте Стефанчук переконаний, що питання зменшення кількості нардепів таки постане на порядку денному в українському суспільстві.

"І не тому, що хтось когось любить, хтось когось не любить, атому, що об’єктивно зменшилася кількість осіб в Україні, які будуть представлені в єдиному законодавчому органі. Коли було 52 мільйони — це одна розмова. Коли сьогодні людей набагато менше, безперечно, питання представництва у суспільстві повинно бути переглянуте", — наголосив спікер.

За словами голови Верховної Ради, у парламенті, ймовірно, залишиться 300 нардепів.

Наразі конституційний склад парламенту України становить 450 народних депутатів. Станом на 1 квітня 2025 року у Верховній Раді працювало 400 народних обранців.

Раніше спікер парламенту Руслан Стефанчук заявив, що українські законодавці майже напевно знову продовжать воєнний стан до закінчення терміну його дії 9 травня. Це означає, що виборів влітку не буде.

Своєю чергою керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що вибори в Україні можливі лише після закінчення війни. Наразі ж немає конкретики стосовно українсько-російських переговорів, тому про будь-яку підготовку до виборів говорити не доводиться.

Нагадаємо, голова Центрального виборчого комітету України Олег Діденко заявив наприкінці березня, що, аби визначити конкретні терміни, коли можна провести вибори в Україні, необхідно ухвалити закон про особливості проведення повоєнних виборів. Підготовка до них після закінчення війни вимагатиме більше часу, ніж встановлено чинним законодавством.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама