1 132 день війни
Особовий склад
915 230
Танки
10 496
Артилерія
25 537
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
31 416
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Скільком нардепам повідомили про підозри з початку повномасштабної війни: дані НАБУ
Фото: Верховна Рада України

Скільком нардепам повідомили про підозри з початку повномасштабної війни: дані НАБУ

З 2022-го по 2024 рік правоохоронці повідомили про підозри 41 чинному і колишньому народному депутату. Основні звинувачення — зловживання службовим становищем та корупція.

Про це повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

"З 2016 по 2024 рік про підозру повідомили 68 чинним та колишнім нардепам, причому 41 з них — у період із 2022 по 2024 рік", — йдеться у повідомленні.

Основні злочини за участі нардепів:

  • привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем;
  • одержання хабаря;
  • зловживання владою;
  • декларування невірогідної інформації;
  • незаконне збагачення.

"Закон є однаковим для всіх, і жоден статус не може бути приводом його безкарно порушувати", — наголосили у прес-службі.

Викриття нардепів

У НАБУ також додали, що раніше боротьба з корупцією серед народних депутатів була майже неможливою. У 2015 році притягнення народного обранця до відповідальності за одержання хабаря чи незаконно набуті статки було рідкісним винятком. 

Нагадаємо, раніше видання "Економічна правда" інформувало, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, народні обранці почали частіше отримувати майно в користування. Крім того, у третини депутатів у 2022 році зафіксовано придбання нових авто чи нерухомості.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама