Київський окружний адміністративний суд визнав нечинним наказ Міністерства інфраструктури "Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги". Ще дві подібні справи розглядають інші суди адміністративної юрисдикції.
Про це повідомив Центр транспортних стратегій. В інформаційному ресурсі зазначили, що залізничний монополіст залишився незадоволеним таким рішенням.
У компанії заявили, що вважають рішення "безпідставним та необґрунтованим, адже суд під час розгляду справи вийшов за межі своїх повноважень і оцінював доцільність зміни вартості тарифів, а не відповідність такого рішення органу державної влади законодавчим актам".
Раніше представники бізнесу неодноразово заявляли, що "Укрзалізниці" варто зосередитися не на підвищенні тарифів, а на зростанні своєї вантажної бази та скороченні витрат (наприклад, операційних), що значно зросли за останній період.
В об’єднанні "Укрметалургпром", своєю чергою, заявляли, що підвищення тарифів на залізничні перевезення серйозно вдарить по промисловості.
Як відомо, 2021 року ухвалили рішення про підвищення тарифів у два етапи. Перший — у серпні 2021 року, тоді на 25,9% зросли тарифи на перевезення позакласних вантажів, на 8% — на перевезення вантажів першого та другого тарифних класів і на майже 51,8% — тариф на порожній пробіг вагонів з-під вантажів першого тарифного класу. А вже з 1 січня 2022 року для вантажів першого тарифного класу тариф збільшився на 20,4%, а для другого класу — на 6,5%.
Нагадаємо, в грудні минулого року стало відомо, що "Укрзалізниця" зменшила знижки та гармонізувала ціни на міжнародні рейси. За версією її очільників, це мало дозволити продовжити оновлювати парк вагонів і зменшити загальні збитки від пасажирських перевезень.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими