
У разі підвищення вартості проїзду в Києві раніше придбані поїздки залишатимуться чинними до 14 вересня 2026 року.
Про це повідомили в Департаменті економіки та інвестицій КМДА у відповідь на запит видання "Суспільне Київ".
Зазначається, що всі поїздки, куплені до 14 липня, можна буде використати протягом двох місяців після введення нових тарифів. Після 14 вересня невикористані поїздки автоматично конвертують у грошовий еквівалент і зарахують на баланс електронного квитка.
Наразі в міській адміністрації опрацьовують результати громадського обговорення проєкту рішення щодо зміни тарифів. Після завершення цієї процедури документ передадуть на погодження.
Крім того, з 1 серпня у столиці планують запровадити єдиний електронний квиток вартістю 60 гривень. Він дозволятиме безкоштовно пересідати між різними видами комунального транспорту протягом 90 хвилин після активації. Нововведення поширюватиметься на метро, автобуси, трамваї, тролейбуси та фунікулер.
Як відомо, у Києві можуть підвищити вартість разової поїздки в комунальному транспорті до 30 гривень уже з 15 липня 2026 року. Для власників транспортних карток передбачена система знижок: залежно від кількості придбаних поїздок ціна однієї поїздки становитиме від 25 до 30 гривень.
У КМДА пояснюють необхідність перегляду тарифів зростанням витрат на електроенергію, пальне, ремонт рухомого складу та оплату праці. За оцінками транспортних підприємств, економічно обґрунтована вартість проїзду нині перевищує 64 гривні в метро та 44 гривні в наземному транспорті.
Попереднє підвищення тарифів на проїзд у столиці відбулося у 2018 році.
Станом на 22 червня вартість однієї поїздки в громадському транспорті Києва, який працює у звичайному режимі, становить:
Нагадаємо, у Львові також переглянули тарифи на проїзд у громадському транспорті. Від суботи, 16 травня, ціни зросли.