Мігранти рухаються до кордону зі США. Фото зі соцмереж

Тисячі мігрантів із території Мексики штурмують кордон зі США (фото, відео)

Тисячі мігрантів вирушили пішки з південної частини Мексики. Вони намагаються досягнути кордону зі Сполученими Штатами Америки.

Про це повідомив BBC. Журналісти стверджують, що до походу мігрантів могли приєднатися близько 7 000 осіб, переважно з південної та центральної частини Америки, зокрема, тисячі дітей.

"Вони пішли всього за декілька днів до того, як держсекретар США Ентоні Блінкен має обговорити з президентом Мексики Лопесом Обрадором шляхи обмеження масової міграції. Декілька прикордонних переходів нещодавно закрили через наплив мігрантів", — зазначили в статті.

Представник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі заявив, що президент США Джо Байден і його мексиканський колега Андрес Мануель Лопес Обрадор поділяють стурбованість із приводу різкого збільшення кількості мігрантів, які перетинають їхній спільний кордон.

ЗМІ повідомили, що більшість мігрантів — з Куби, Гаїті та Гондурасу, але деякі прибули навіть із Бангладеш та Індії. Багато хто розповів, що вирішив приєднатися до каравану після декількох місяців очікування дозволів на транзит. У перший ранок мігранти подолали близько 15 кілометрів, вирушивши в дорогу на світанку 24 грудня. Один мігрант із Гондурасу розповів, що покинув свою рідну країну, рятуючись від злочинного угруповання, яке погрожувало його вбити.

За даними Міністерства внутрішньої безпеки США, тільки у вересні 2023 року прикордонний патруль затримав понад 200 000 мігрантів, які незаконно перетнули кордон США та Мексики.

Ця ситуація на мексикансько-американському кордоні також відіграє важливу роль і в українському контексті. Президент США Джо Байден запропонував Конгресу виділити 106 мільярдів доларів. Більшість із цих коштів (близько 60 мільярдів доларів) хочуть направити на допомогу Україні. Також пакет передбачав допомогу Ізраїлю та Тайваню.

Однак республіканці верхньої палати Конгресу США відмовляються підтримувати ініціативу. Вони вимагають, щоби Білий дім вніс туди радикальніші пропозиції щодо захисту кордону США з Мексикою.

Нагадаємо, нещодавно конгресмен-демократ Майк Квіґлі заявив, що вже у середині січня Конгрес США зможе ухвалити пакет допомоги для України, який покриє основні потреби Києва до кінця року. Влада США також розробила запасний план, якщо відповідний законопроект не вдасться схвалити.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 25.12.2023 19:37