Сполучені Штати Америки очікують на відповідь Києва щодо мирного плану лідера США для завершення українсько-російської війни. Серед вимог Вашингтона: визнання Криму російським, відмова України від вступу в Північноатлантичний альянс, створення нейтральної території навколо Запорізької атомної електростанції.
Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, передає "Українська правда". Як зауважили журналісти, у межах мирного плану США пропонують визнати анексію Криму Росією у 2014 році.
"Прийняття деяких ідей адміністрації Трампа може виявитися складним для Києва, оскільки Україна відмовляється визнати, що Росія має законні претензії на будь-яку її територію", — додали співрозмовники видання.
Також ключовими пунктами є оголошення зони навколо Запорізької АЕС нейтральною територією, можливо, під контролем США та виключення членства України в НАТО. У виданні зазначили, що такі пропозиції були викладені конфіденційному документі, який високопосадовці адміністрації Трампа представили своїм українським колегам у Парижі.
"Зараз США чекають на відповідь Києва, яка, як очікується, надійде на зустрічі офіційних осіб США, України та Європи в Лондоні пізніше цього тижня. Тоді, якщо буде зближення між американською, європейською та українською позиціями, пропозиції можна буде направити до Москви", — зауважили журналісти.
До того ж, за даними видання, Вашингтон продовжує тиснути на Київ та Москву, щоб пришвидшити переговорний процес. Так, днями державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Америка може призупинити свої переговорні зусилля, якщо протягом наступних кількох тижнів не буде досягнуто прогресу в ключових питаннях.
"Дипломатичний тиск США має на меті підготувати підґрунтя для припинення вогню вздовж нинішніх ліній бойових дій та врегулювання конфлікту (війни в Україні — ред.). Прийняття деяких ідей адміністрації Трампа може виявитися складним для Києва, оскільки Україна відмовляється визнати, що Росія має законні претензії на будь-яку частину її території", — йдеться у матеріалі.
Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський запропонував Росії на 30 діб відмовитись від далекобійних ударів по цивільній інфраструктурі. Він наголосив, що якщо Росія не погодиться на такий крок, "це буде доказом, що вона хоче робити й надалі тільки те, що знищує життя людей і продовжує війну".