У 2026 році держава значно збільшить фінансування програм, які спрямовані на підтримку сімей із дітьми.
Про це повідомив міністр соціальної політики, сім’ї та єдності Денис Улютін під час години запитань до уряду у Верховній Раді 19 вересня.
За його словами, у проекті держбюджету на 2026 рік видатки на соціальну сферу загалом становитимуть 467 мільярда гривень, що на 11% більше, ніж цьогоріч. Окремо на підтримку сімей та дітей передбачено 53 мільярди гривень — це вдвічі більше, ніж у поточному році.
"У 2026 році ми запускаємо нові заходи підтримки сімей із дітьми. По-перше, це збільшення одноразової виплати при народженні дитини до 50 тисяч гривень. По-друге, щомісячні виплати протягом першого року життя дитини також зростуть", — наголосив Улютін.
Також у бюджеті закладено кошти на:
Міністр наголосив, що пріоритетом уряду у 2026 році стане саме підтримка українських сімей та стимулювання народжуваності.
Нагадуємо, в Україні дітям, які повернулися на підконтрольну територію після депортації, примусового переміщення або з тимчасової окупації, виплачуватимуть "підйомну" допомогу. Йдеться про одноразову виплату у розмірі 50 тисяч гривень.