
У Києві з 1 січня 2026 року стартує система персоналізованого медичного супроводу ветеранів і ветеранок. Столиця сьогодні формує першу модель ветеранської медицини в Україні.
Як повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Тетяна Мостепан, столична система охорони здоров’я має бути максимально доступною, якісною та орієнтованою на потреби ветеранів і ветеранок.
"Ми щиро вдячні нашим ветеранам і ветеранкам за країну, за довіру і за те, що найцінніше — можливість жити й працювати у вільній державі. Тому створення доступної та якісної медичної системи для вас — це не просто моральний обов’язок, це наше основне завдання", — наголосила Мостепан.
Вона додала, що з 1 січня у столиці стартує новий проект — система медичного супроводу ветеранів. Йдеться про сервіс, із яким ветеран чи ветеранка в медичному закладі не лишатиметься сам на сам із системою. За її словами, ветерани не повинні стояти в чергах чи самостійно шукати потрібні послуги. Їх має зустріти координатор, який відповість на всі питання, допоможе з обстеженнями, консультаціями, госпіталізацією та супроводжуватиме на всіх етапах лікування.
"Супровід передбачає старт із медичного обстеження. З урахуванням хронічних захворювань і можливих загострень ветеранам і ветеранкам надаватимуть персоналізовані направлення: до потрібних фахівців, у зручний час і в зручній локації. Це може бути консультація, дообстеження або госпіталізація, залежно від індивідуального запиту", — зазначили у КМДА.
Також Київ розвиває міжнародну співпрацю з партнерами для обміну найкращими практиками та вдосконалює протоколи надання допомоги в умовах невідкладних станів, зважаючи на постійні безпекові виклики та роботу ліній медичної евакуації. У КМДА наголосили, що окрему увагу приділяють саме сервісу та повазі до часу ветеранів і ветеранок.
"Окрім сервісного складника ми продовжуватимемо модернізацію медичної інфраструктури столиці. Йдеться про оновлення матеріально-технічної бази, розвиток сучасної діагностики, оснащення реабілітаційних відділень, створення високотехнологічних операційних і реанімацій, а також удосконалення протоколів надання допомоги в умовах невідкладних станів. Ми хочемо, щоб ветерани та ветеранки не лише отримували медичну допомогу за найвищими стандартами, а й почувалися комфортно, відчували особливе ставлення та повагу – до їхнього часу, потреб і досвіду. Це наш обов’язок перед тими, хто захищав державу", — додала Мостепан.
Нагадаємо, у листопаді прем'єр-міністр України Юлія Свириденко повідомила, що уряд продовжує роботу над системним удосконаленням політики у сфері ветеранських питань, яка передбачає створення умов для гідного життя захисників.