У Кракові проходить художня виставка "Покоління війни"

17 БЕРЕЗНЯ 2024 08:54

У Воєводській публічній бібліотеці Кракова з 20 лютого по 24 березня проходить художня виставка "Покоління війни", присвячена 10-й річниці війни та другій річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Це унікальний проект, який зібрав арт-роботи митців різного віку — від дітей до літніх людей — з усіх куточків України, зокрема й тимчасово окупованих росіянами територій. У своїх роботах художники відображають відчуття та світогляд українців, які вже два роки живуть під бомбами, але, попри тяжкі випробування, продовжують створювати прекрасне. Сублімація болі й горя в мистецтво — велика здатність людей трансформувати жах, породжений війною, у творчість, що своєю енергією підтримує спротив ворогу, віру в перемогу і саме життя.

виставка у Кракові

22 лютого поточного року відбулося відкриття вернісажу. Участь у заході взяли українські митці — автори робіт, краківський дипломатичний корпус, представники наукових й культурних кіл, громадських організацій та благодійних фундацій, які активно підтримують Україну та наших співвітчизників.

Краків виставка

Покоління війни

До присутніх звернулися Генеральний консул України в Кракові В'ячеслав Войнаровський, директор Воєводської публічної бібліотеки Кракова Єжи Вознякевич і українська мисткиня Людмила Гано, чия робота була представлена на виставці.

Виставка організована Асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRUM, Воєводською Публічною Бібліотекою у Кракові за сприяння Посольства України в Республіці Польща і Генерального консульства України в Кракові. У виставці взяли участь роботи переможців VII Міжнародного Художнього Фестивалю МАЛЮЙ.UA, а також інших проєктів, які складають великий художній марафон МАЛЮЙ.UA.WAR, організований Асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRUM у перший тиждень війни. Проект проходить за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України та Київської міської влади й планується проводитися до кінця війни.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 17.03.2024 08:54