Дітей, освітян і батьків навчатимуть предмета "Захист України" у "Просторі реальних навичок". Його відкрили в Києві на базі коледжу інженерії, управління та землевпорядкування Київського авіаційного інституту.
Про це повідомив віце-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
"Без радянських підручників і застарілих тем: у Києві відкрили "Простір реальних навичок" для навчання "Захисту України". Діти вивчатимуть основи предмета, які відповідають сучасним викликам", — зазначив він.
За його словами, у просторі є все для якісного розвитку навичок домедичної допомоги, цивільного захисту й інформаційної безпеки. Також відбуватимуться тренінги для підвищення кваліфікації вчителів і заходи для роботи з батьками.
Федоров додав, що простір працюватиме на базі Фахового коледжу інженерії, управління та землевпорядкування Київського авіаційного інституту.
Спочатку там побудували укриття, щоби навчання проходило у безпеці. Київський авіаційний інститут став одним із пілотних університетів, де вже працює оновлена наглядова рада.
"Спільно з МОН ми оновлюємо "Захист України", щоби молодь розвивала базові навички для життя та самозахисту. Минулого року уряд виділив субвенцію в розмірі 1,64 мільярда гривень для оновлення предмета, і вже зараз в Україні створено 863 осередки для вивчення предмета", — констатував віце-прем’єр-міністр.
Він наголосив, що заклад освіти має бути сучасним, з новою технікою, яка відповідає викликам часу, а також безпечним укриттям. Оновлений предмет навчає, як поводитися в умовах технологічної та гібридної війни.
"Загалом оновлений "Захист України" — це предмет про цінності та сучасні технологічні навички. Це не просто самозахист і підготовка до екстремальних ситуацій — завдяки новому курсу діти закохаються в технології, відкриють для себе нові можливості та зможуть усебічно розвиватися", — підсумував Михайло Федоров.
Нагадаємо, раніше в Міносвіти повідомляли, що учні з 10 класу вивчають основи національної безпеки й оборони України. На уроках школярів знайомлять із принципами управління та планування, видами озброєння та військової техніки.